06.05.2020

Máj, lásky čas? Nie, skôr čas chľastania za volantom

6. mája – Podaktorým slúži karanténa ako dôvod na pitie alkoholu. Pije sa čoraz viac.

      Kedykoľvek, aj v máji. Hneď od začiatku. Aj pod prvomájovú nehodu pred Žarnovickou Hutou sa podpísal alkohol.

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinila polícia 27-ročného Romana zo Žarnovice, ktorý 1. mája krátko po polnoci havaroval na osobnom aute pred Žarnovickou Hutou (časť Žarnovice).

      Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na sociálnej sieti informovalo, že autom zišiel do odvodňovacieho kanála, kde narazil do konštrukcie mosta a dopravnej značky. Muž sa pri nehode zranil, pri dychovej skúške mu policajti namerali 1,9 promile alkoholu.


      Banskobystrická polícia uviedla, že za prvé dva májové dni evidovali policajti na území Banskobystrického kraja spolu päť opitých vodičov, pričom štyria z nich havarovali.

      1. mája krátko po 23. hodine, 36-ročný Michal z Veľkého Krtíša, havaroval na osobnom aute. V zákrute neprispôsobil rýchlosť, prešiel do protismeru a v meste narazil do stĺpa verejného osvetlenia. V dychu mu namerali 1,65 promile alkoholu.

      2. mája o 2:30, 21-ročný Róbert z Budče, v Detve nabúral do idúceho auta potom, ako svoje auto na parkovisku odbrzdil a dalo sa do pohybu, čomu už nedokázal zabrániť. V dychu mu namerali 1,29 promile alkoholu. Nikdy nemal vodičský preukaz!

      2. mája o 6:20, 31-ročný Tomáš zo Šiah, havaroval na osobnom aute pri Slovenských Ďarmotách. Od Opatovskej Novej Vsi po prejdení zákrutou prešiel do protismeru a mimo cesty narazil do svahu. V dychu mu namerali 2,02 promile alkoholu a to nie je prvýkrát, za alkohol už bol aj odsúdený. Vodičský preukaz stále nemá, aj keď trest zákaz viesť motorové vozidlá mu už uplynul. Pri nehode sa ľahko zranil.

      Všetkých 4 vodičov obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

      Okrem nich nafúkal viac ako promile aj 40-ročný vodič z Hnúšte, ktorého policajti zastavili 2. mája, krátko po 9. hodine. Nafúkal 2,15 promile a pri ďalšej dychovej skúške dokonca 2,31 promile alkoholu. Aj keď mal v ten deň narodeniny, obvineniu z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky sa nevyhol.


AUTOR: © Zoznam/jv

Komentáre k článku