29.03.2020

Teraz dokážte, že viete pomôcť – videli ste túto nehodu?

29. marca – Polícia v Lučenci vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala na ceste I/16 v okrese Lučenec.

      Nehoda sa stala vo štvrtok (26. 3.) v smere od obce Pinciná na Lučenec. O prípade informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) Banská Bystrica na sociálnej sieti. 23-ročný vodič BMW z Rimavskej Soboty, pri jazde v smere na Lučenec predchádzal pred ním idúce vozidlo Kia Ceed.

      Z doposiaľ nezistených príčin sa vozidlo dostalo do šmyku, následkom čoho vyšlo vľavo mimo cesty, kde narazilo do protisvahu priekopy a ostalo prevrátené na pravom boku. Pri dopravnej nehode nedošlo ku kontaktu vozidiel.

      Vodič havarovaného auta utrpel pri nehode ťažké zranenia. Bolo to devastačné zranenia tváre, ktoré si vyžiadalo prevoz leteckou záchrannou službou do nemocnice v Banskej Bystrici. Vodičovi odobrali krv na prípadné zistenie alkoholu.

      Na mieste nehody bol aj znalec z odboru cestnej dopravy a príčina nehody je v štádiu vyšetrovania. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

      Polícia sa obracia so žiadosťou o pomoc:  prosíme svedkov tejto dopravnej nehody, aby nám poskytli akékoľvek informácie, ktoré nám pomôžu objasniť okolnosti, ako k tejto dopravnej nehode došlo. Svedkovia sa môžu ozvať na linku tiesňového volania 158, alebo priamo na stránke Polícia SR – Banskobystrický kraj na sociálnej sieti.


FOTO: KR PZ Banská Bystrca
AUTOR: © Zoznam/jv
ZDROJ: KR PZ Banská Bystrica

Komentáre k článku