17.03.2020

Na čerpacích staniciach buďte ohľaduplní. Tu sú pravidlá, ktoré treba dodržiavať

Prevádzkovatelia čerpacích staníc prosia zákazníkov, aby pri návšteve čerpacej stanice rešpektovali niekoľko základných pravidiel.

Prevádzkovatelia čerpacích staníc združených v SAPPO (Slovenská asociácia petrolejárskeho priemyslu a obchodu) na Slovensku prosia a vyzývajú všetkých zákazníkov, aby rešpektovali nové pravidlá, ktoré si vyžaduje mimoriadna situácia v súvislosti so šírením koronavírusu. Zákazníci by mali na čerpacie stanice vstupovať len s rúškom alebo prekrytím tváre látkou. V snahe zníženia sociálneho kontaktu takisto vyzývajú na vstup do predajní v bezpečných odstupoch, pričom zákazníci by mali pri platbe uprednostniť platobné karty.

Prevádzkovatelia čerpacích staníc postupne zavádzajú zvýšené hygienické pravidlá na predajniach, zaviedli používanie ochranných prostriedkov, obmedzili ponuku gastro produktov, či zmenili otváracie hodiny.

Počas mimoriadnej situácie, ktorej prevádzkovatelia čerpacích staníc pri šírení nebezpečného koronavírusu čelia, žijeme všetci v úplne zmenených podmienkach. Našou spoločnou misiou, ako zodpovedných spoločností, je zabezpečiť Slovensku, jej občanom a obyvateľom nepretržitý prísun palív a ďalších produktov. Pri zvýšených núdzových opatreniach prevádzkovatelia nevylučujú ani optimalizáciu počtu otvorených čerpacích staníc, avšak za tých podmienok, aby plynulosť zásobovania bola zachovaná“, povedala Zuzana Oprchalová, riaditeľka SAPPO.

Zvýšené hygienické nároky sa samozrejme dotýkajú aj prepravných spoločností. A preto všetkých vodičov medzinárodných cezhraničnej prepravy by radi požiadali, aby nevstupovali do priestorov čerpacích staníc bez ochranného rúška a ochranných pomôcok. SAPPO v koordinácii s Políciou SR chce takisto predísť nebezpečnému hromadeniu ľudí v priestoroch čerpacích staníc, ktorí tranzitujú cez Slovensko. V mimoriadnej situácii má špeciálne postavenie spoločnosť Slovnaft, keď jeho sieť čerpacích staníc je predmetom kritickej infraštruktúry štátu. To znamená, že zabezpečuje palivá pre záchranné a bezpečnostné zložky.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: SAPPO

Komentáre k článku