09.03.2020

Alkoholová hitparáda – súťaž na diaľku, kto vypije viac

9. marca – Je dve a viac promile alkoholu málo, alebo veľa? Za volantom na basu.

      Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 18-ročný muž z okresu Sobrance. Mladík v pondelok 2. marca nezvládol riadenie motorového vozidla a narazil do stromu. Následná dychová skúška uňho preukázala 2,06 promile, informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

      „V pondelok v skorých ranných hodinách 18-ročný muž z okresu Sobrance viedol motorové vozidlo, pričom v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy najmä svojim schopnostiam zišiel s vozidlom vľavo mimo vozovky do priekopy, kde narazil do kmeňa stromu,“ opísala udalosti dopravnej nehody polícia s tým, že policajti muža na mieste obmedzili na osobnej slobode.

Vodička pod vplyvom alkoholu spôsobila nehodu v Horných Vesteniciach

      Ročné väzenie hrozí 45-ročnej Banskobystričanke, ktorá v pondelok 2.3. popoludní na ceste I/9 v katastri Horných Vesteníc (okres Prievidza) spôsobila pod vplyvom alkoholu dopravnú nehodu. Vodička už čelí obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, informovala v utorok trenčianska krajská polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.


      „Podľa doterajších zistení vodička osobného vozidla Huyndai i20 jazdila smerom od Novák na Trenčín a prešla do protismeru, kde sa bočne zrazila s protiidúcou dodávkou Fiat Ducato, ktorú riadil 22-ročný vodič z Prievidze. Vodič našťastie nestratil duchaprítomnosť a čelnej zrážke sa vyhol na krajnicu,“ uviedli policajti.
      Obaja účastníci dopravnej nehody boli podrobení dychovej skúške. „U vodiča dodávky bola dychová skúška negatívna. Vodička nafúkala 1,44 mg/l, čo predstavuje tri promile alkoholu. Zarážajúce je, že vodička s troma promile alkoholu mala namierené do takmer 50 kilometrov vzdialeného Trenčína,“ ozrejmila polícia.


      Policajti škodu na vozidlách predbežne vyčíslili na približne 8000 eur. Pri dopravnej nehode sa nik nezranil. !Vodičku neminulo obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. O jej treste bude rozhodovať súd,“ dodali policajti.


AUTOR: © Zoznam/jv
ZDROJ: KR PZ Trenčín, KR PZ Košice

Komentáre k článku