31.12.2019

V Bratislave použite nočné električky a pridané spoje MHD

31. decembra – Na silvestrovskú noc a oslavy Nového roka (31.12. – 1.1.) v Bratislave nechajte auto doma.

      Budú jazdiť celú noc do všetkých častí Bratislavy. Mesto i dopravca tak chcú motivovať ľudí, ktorí sa plánujú zúčastniť na oslavách v centre Bratislavy, aby na prepravu zvolili radšej MHD ako osobné auto.

      Nočné električky do centra Bratislavy budú premávať po celú noc. V utorok (31. 12.) večer budú jazdiť každých sedem až osem minút, do stredy 02.30 h rána (1.1.) každých 15 minút a od 02.30 h každých 30 minút. Linka 3 bude jazdiť trasou Rača - Kamenné námestie – Petržalka, linka 4 trasou Karlova Ves - Kamenné námestie – Železničná stanica (ŽST) Nové Mesto a linka 9 trasou Karlova Ves – Obchodná ulica – Ružinov.  
      „Posilňujeme aj premávku nočných autobusov a trolejbusov. Na linky N72, N93 a N95 vypravíme vložené spoje. Od 23.30 h (31.12.) do 02.30 h (1.1.) budú jazdiť každých 15 minút, následne každých 30 minút,“ spresnil dopravca. Nočné linky N21, N29, N31, N33, N34, N37, N44, N47, N53, N55, N61, N70, N74 a N80 budú jazdiť celú noc v posilnenom intervale 30 minút.

      Oslavy Nového roka od 20.00 (31.12.) do 02.00 h (1.1.) si vyžiadajú uzavretie nábrežia a presmerovanie vybraných liniek na odklonové trasy. Električky linky 1 budú premávať po trase Hlavná stanica - Blumentál - Špitálska - Námestie SNP - Obchodná - Hlavná stanica. Električky linky 4 budú jazdiť po trase Karlova Ves - tunel - Námestie SNP - Špitálska - Trnavské mýto - ŽST Nové Mesto / Zlaté Piesky. Autobus 29 bude premávať po skrátenej trase Devínska Nová Ves - Devín - Lafranconi - Most SNP. Autobus 50 bude v smere k OD Slimák premávať medzi zastávkami Aupark a Twin City odklonom cez Most Apollo. Autobus 70 bude premávať po skrátenej trase ŽST Podunajské Biskupice - Malá scéna / Nové SND. Autobus N33 bude medzi zastávkami Most SNP a Twin City obojsmerne jazdiť obchádzkou cez Petržalku. Autobusy 29 a N33 budú pod Mostom SNP zastavovať priamo na termináli. Teda na iných zastávkach než obvykle.

      „Pre novoročný ohňostroj bude od 20.00 do 02.00 h uzavreté nábrežie Dunaja, čo si vyžiada presmerovanie niektorých liniek MHD,“ spresnil DPB. Všetky informácie o posilových spojoch a organizácii MHD počas Silvestra a Nového roka nájdete na webe DPB či na webe Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. V nočných spojoch budú platiť bežné lístky na MHD i električenky bez akéhokoľvek príplatku.

Nezabudnite však na to, že pre zabezpečenie techniky bude počas Silvestra a Nového roka odstavených z prevádzky 101 automatov na cestovné lístky prevažne v centre mesta.

Počas silvestrovských osláv DPB, a.s. odporúča využiť iné formy obstarania jednorazového cestovného lístka: predajné miesta IDS BK, služby províznych predajcov (PNS), SMS cestovný lístok, elektronický cestovný lístok alebo zakúpenie cestovného lístka cez mobilnú aplikáciu.

Silvestrovský beh cez bratislavské mosty aj tento rok mimo Mosta SNP

       Bežci, ktorí sa chcú zúčastniť na 31. ročníku Silvestrovského behu cez bratislavské mosty, sa môžu prihlásiť aj v utorok 31. decembra. Registrácia je možná registrácia od 8.30 do 9.15 h na mieste štartu v priestoroch Ekonomickej univerzity v Petržalke.

      Trať tohtoročného približne 10,6 kilometra dlhého behu sa začína pri Ekonomickej univerzite v Petržalke. „Bežci postupne minú Prístavný most, Prístavnú ulicu, Most Apollo, nábrežie Dunaja, Starý most, opäť nábrežie Dunaja a Most Lafranconi. Cieľ je pod Mostom Lafranconi pri botanickej záhrade,“ informovala Zuzana Zúbeková zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta SR Bratislavy – organizátora pretekov. 

V posledný deň roku 2018 absolvovalo jubilejný 30. ročník Silvestrovského behu cez mosty 1077 bežcov, čo bol historicky najvyšší počet účastníkov.


AUTOR: © Zoznam/jv
ZDROJ: dpmb

Komentáre k článku