09.11.2019

Vodič nabúral do kontajnerov, opitý Poliak do zaparkovaného auta

9. novembra – Vodič pod vplyvom alkoholu skončil v Senici medzi kontajnermi na odpad.

     Polícia v Senici obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 40-ročného vodiča osobného motorového vozidla. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

      Vodič jazdil po Továrenskej ulici v Senici. „V úseku, kde je dopravnou značkou znížená rýchlosť na 30 km/h, nezvládol riadenie a vyšiel mimo cesty, kde narazil do dopravnej značky informujúcej o priechode pre chodcov. Prešiel cez chodník a zastavil ho až kontajner na odpad,“ uviedla Kredatusová.


      Policajti mu dychovou skúškou zistili požitie alkoholu. „V krvi mal 0,73 mg, čo je v prepočte 1,52 promile. Za jazdu pod vplyvom alkoholu mu hrozí odňatie slobody na jeden rok,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Opitý Poliak narazil v Zavare do zaparkovaného auta

      Vedeniu svojho vozidla VW Golf Cabrio sa nevenoval 59-ročný vodič z Poľska a v obci Zavar pri Trnave narazil do zaparkovaného auta pred rodinným domom. V dychu mu policajti podľa Martiny Kredatusovej namerali 2,31 promile alkoholu.


      „Opitý muž bol jednorazovo ošetrený v nemocnici, odkiaľ po vykonaní potrebných procesných úkonov putoval do policajnej cely,“ uviedla hovorkyňa. Za jazdu pod vplyvom alkoholu ho príslušník dopravného inšpektorátu obvinil z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. O jeho ďalšom osude bude rozhodovať súd, pričom mu môže hroziť jednoročné väzenie.


AUTOR: © Zoznam/jv

Komentáre k článku