01.09.2019

Mužovi namerali 3,06 promile, žena pre diviaka otočila auto na strechu

1. septembra – Policajti vyšetrujú dopravnú nehodu v Bánovciach nad Bebravou, pri ktorej asistoval alkohol.

      Po zrážke dvoch osobných áut vo štvrtok (29. 8.) večer na križovatke ulíc A. Hlinku a Partizánska namerali jednému z vodičov alkohol v dychu. Informovala o tom v piatok Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

      „Podľa doterajších zistení 62-ročný Bánovčan na vozidle Citroën Berlingo jazdil po miestnej komunikácii v Bánovciach nad Bebravou a nedal prednosť po hlavnej ceste idúcemu vozidlu VW Sharan, ktoré riadil 42-ročný muž," opísala Antalová.

      Oboch vodičov policajti podrobili dychovej skúške. „Vodič Citroëna Berlingo nafúkal 1,41 mg/l, čo predstavuje 2,94 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška ukázala ešte vyššiu hodnotu, a to 3,06 promile alkoholu. U vodiča VW Sharan bola dychová skúška negatívna. Škoda bola predbežne vyčíslená na približne 300 eur,“ doplnila hovorkyňa.

      Vodičovi pod vplyvom alkoholu policajti následne v zmysle zákona obmedzili osobnú slobodu a umiestnili do policajnej cely. „Po vytriezvení ho neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky,“ dodala Antalová.

Vodička sa chcela vyhnúť zrážke s diviakom, auto skončilo na streche

      Vážne zranenia utrpela podľa predbežnej lekárskej správy 31-ročná vodička z okresu Košice-okolie, ktorá sa chcela v noci vyhnúť zrážke s diviakom. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, auto značky Renault Clio skončilo na streche.

      K nehode došlo v piatok okolo 2.00 h na ceste v smere od Košíc na obec Cestice. „Diviak náhle vbehol vodičke do jazdnej dráhy z kukuričného poľa, preľaknutá prudko strhla volant. Auto zišlo vozidlo z cesty na trávnatý porast, prevrátilo sa cez strechu, v priekope narazilo do stromu a dopadlo naspäť na cestu, kde ostalo stáť na streche,“ spresnila Ivanová a dodala, že prítomnosť alkoholu u vodičky nezistili.

      Predbežná škoda bola vyčíslená na 1000 eur. Presnú príčinu dopravnej nehody, bližšie okolnosti i mieru zavinenia polícia vyšetruje.


AUTOR: © Zoznam/jv
ZDROJ: TASR, minv.sk

Komentáre k článku