30.08.2019

Vodička otočila Mercedes „cez búdu“, vodič kamiónu poslal náves do priekopy

30. augusta – 28-ročná žena v utorok (27.8.) nedostatočne sledovala situáciu na ceste okolo seba.

      Narazila s Mercedesom ML do VW Passat, zaparkovaného na jednej z ulíc v košickej mestskej časti Barca.

Náraz bol taký silný, že sa s vozidlom prevrátila na strechu a potom naspäť na kolesá. Vodička pri tom utrpela ťažké zranenia.

      Hoci pri tejto nehode neasistoval alkohol, ak sedíte za volantom, buďte vždy maximálne sústredení a konajte zodpovedne!

Triezvy aj opitý vodič mali podobné problémy s rýchlosťou

      V utorok na pravé poludnie smeroval 55-ročný vodič z okresu Košice okolie s nákladným motorovým vozidlom zn. Mercedes Benz s návesom od obce Hosťovce na obec Turňa nad Bodvou.

      Pravdepodobne však neprispôsobil rýchlosť jazdy jazdnej súpravy a pri prejazde ľavotočivou zákrutou zišiel s návesom z cesty a s jazdnou súpravou sa prevrátil na pravú stranu.

      Ťahač ostal prevrátený v jazdnom pruhu a náves v priekope. Po dychovej skúške bol s negatívnym výsledkom. Predbežná škoda bola vyčíslená na 10 000 eur.

      38-ročný Peter z michalovského okresu ešte v nedeľu večer počas vedenia vozidla zn. Škoda Octavia v obci Veľký Horeš neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a v zákrute zišiel z cesty. Prešiel cez vyvýšený obrubník, následne v jazde pokračoval mimo vozovky po betónovej priekope.

      Tam autom narazil do dreveného telefónneho stĺpu a potom do brány jedného z rodinných domov. Policajti dokumentujúci dopravnú nehodu muža podrobili dychovej skúške, ktorej výsledok bol 1,38 mg/l alkoholu v dychu (2,88 promile).


AUTOR: © Zoznam/jv
ZDROJ: KR PZ Košice

Komentáre k článku