14.08.2019

Pri dvoch nehodách v Plešivci a v Dolnom Kubíne osem zranených

14. augusta – Tri zranené osoby si vyžiadala dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel.

      Ako informoval Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline, nehoda sa stala v utorok (13.8.) ráno  na štátnej ceste I/59 v katastri Dolného Kubína. V prvom vozidle sa viezli traja cestujúci, z ktorých jedna žena utrpela ťažké poranenia. V stabilizovanom stave a pri vedomí bola odovzdaná na traumatológiu v rožňavskej nemocnici.

V čase príchodu hasičov na miesto nehody boli zranení v opatere pracovníkov Záchrannej zdravotnej služby. „Hasiči zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a zachytili uniknuté prevádzkové kvapaliny. Po zdokumentovaní nehody políciou vozovku očistili,“ uviedol Panák. Pri udalosti zasahovali príslušníci z Hasičskej stanice v Dolnom Kubíne s jedným kusom techniky.

Pri dopravnej nehode dvoch vozidiel v Plešivci sa zranili piati ľudia

Päť osôb utrpelo zranenia pri utorkovej dopravnej nehode, ktorá sa stala predobedom v obci Plešivec v okrese Rožňava. Ako na sociálnej sieti Facebook informovala hovorkyňa záchranárskej skupiny Falck Katarína Načiniaková, pri nehode došlo k zrážke dvoch osobných áut.

„V prvom vozidle sa viezli traja cestujúci, z ktorých jedna žena utrpela ťažké poranenia. V stabilizovanom stave a pri vedomí bola odovzdaná na traumatológiu v rožňavskej nemocnici. Dvaja ďalší cestujúci, muži, mali iba povrchové poranenia,“ konkretizovala Načiniaková s tým, že obaja boli ošetrení na mieste a transport do nemocnice odmietli.

„V druhom aute, ktoré malo francúzske poznávacie značky, sa viezli dvaja ľudia (manželský pár). Pri nehode utrpeli ľahšie poranenia. Posádkou Rýchlej zdravotnej pomoci Štítnik boli prevezení rovnako do nemocnice v Rožňave,“ dodala hovorkyňa.


AUTOR: © Zoznam/jv
ZDROJ: TASR, HaZZ

Komentáre k článku