20.01.2018

Policajti namerali 33-ročnému mužovi po dopravnej nehode 2,08 promile

20. januára – Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 33-ročný muž z Banskej Bystrice.

Policajti mu namerali po dopravnej nehode na ceste I/65 v Martine v noci zo stredy (17.1.) na štvrtok (18.1.) pri dychovej skúške 1 mg/l (2,08 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

      Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radka Moravčíka mal obvinený muž viesť osobné auto Alfa Romeo. „Pri vjazde do kruhového objazdu mal s vozidlom preraziť jeho okrajový ostrovček a pokračovať v jazde až za kruhový objazd. Po dopravnej nehode sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom,“ uviedol Moravčík.

      Doplnil, že policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. „Pri dopravnej nehode sa nikto nezranil, hmotnú škodu predbežne vyčíslili na 1500 eur. Poverený príslušník PZ skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ dodal krajský policajný hovorca.

Chodec po nehode skončil s ťažkými zraneniami

Vo štvrtok (19.1.) ho podvečer na Rusovskej ceste v bratislavskej Petržalke zrazilo auto. Podľa doterajších informácií muža, ktorý prechádzal mimo priechodu pre chodcov, zrazil vodič BMW, ktorý odbočoval k bytovému komplexu.

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, vážne zraneného chodca previezli záchranári do nemocnice a na zistenie alkoholu mu zobrali krv. Vodičovi alkohol nezistili. Presné okolnosti nehody a mieru zavinenia vyšetrujú.

Hliadky dopravnej polície na 20.01.2018


AUTOR: © Zoznam/jv
ZDROJ: TASR, minv.sk, red.

Komentáre k článku