17.08.2017

Honda osviežila vzhľad modelu Jazz, pridala nový motor

Pomaly sa blíži jeseň. Vieme to preto, lebo automobilky už vyzbrojujú na jesenné autosalóny.

Japonská automobilka sa rozhodla odhaliť nový vzhľad automobilu Honda Jazz ešte pred frankfurtským autosalónom 2017. Okrem štýlových úprav exteriéru a dizajnu interiéru sa nový Jazz bude prvýkrát v Európe dodávať aj s 1,5-litrovým benzínovým motorom i-VTEC s výkonom 96 kW (130 k).

Zmenami exteriéru sa Jazz radí do najnovšieho štýlu modelov rodiny Honda. Platí to hlavne pre použitie motívu krídla na svetlometoch a prednej maske. Ostro tvarovaný predný nárazník má okolo vzduchových prieduchov agresívnejšie kontúry. Plytšie sekcie zadnej masky sú nad lichobežníkovou spodnou sekciu prepojené lesklou čiernou ozdobnou lištou. Modernizácia prvkov exteriéru je doplnená možnosťou výberu novej metalízy Skyride Blue.

V benzínovom motore Hondy sa vysoký výkon 96 kW (130 k) spája s nízkou spotrebou paliva a motor spĺňa prísne emisné normy Euro 6. Jeho spotreba dosahuje 5,4 l/100 km a emisie CO2 od 124 g/km s voliteľnou automatickou prevodovkou CVT. Samotný systém CVT prepracovali tak, aby pri zrýchľovaní poskytoval priamejšiu a kultivovanejšiu odozvu.

Nový benzínový motor s výkonom 96 kW (130 k) sa dodáva v rámci novej triedy Dynamic.  Má tenší predný predel pod spodnou maskou a difuzérom s trojitým usmerňovačom k zadnému nárazníku. Oba tieto prvky sú ukončené červenou, športovo zvýrazňujúcou linkou. Do výbavy triedy Dynamic patria aj svetlomety LED, predné hmlové svetlá, obruby bočných prahov, spojler zadných dverí a lesklé čierne zliatinové disky 185/55 R16. Interiér je vybavený jedinečným prúžkovaným čalúnením. Volant a radiaca páka sú potiahnuté kožou. Všetko je zvýraznené oranžovým prešívaním.

Nová Honda Jazz má stále prvotriedny priestor pre cestujúcich a výnimočnú všestrannosť predchádzajúceho modelu vrátane batožinového priestoru s objemom 354 litrov (až 897 litrov pri sklopených zadných sedadlách). Systém Magic Seat od spoločnosti Honda s delením v pomere 60:40 umožňuje vytvoriť rôzne konfigurácie nákladu, kde maximálna dĺžka nákladu je 2 480 mm a jeho maximálna výška je 1 280 mm.

Medzi štandardné vybavenie Jazzu patrí tempomat, vyhrievané sedadlá, automatické svetlomety a bezpečnostný systém City-Brake Active. Vyššie triedy sú vybavené 7-palcovým informačno-zábavným systémom Honda Connect, zadnou parkovacou kamerou, bezkľúčovým odomykaním a štartovaním, ako aj pokročilými bezpečnostnými technológiami ako je upozornenie pred čelnou kolíziou, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu a rozpoznávanie dopravných značiek.

Benzínový motor i-VTEC s objemom 1,3 litra a výkonom 75 kW (102 k) sa okrem novej triedy Dynamic bude aj naďalej dodávať do všetkých modelov Honda Jazz.


ZDROJ: Honda Motors Europe

Komentáre k článku