10.12.2013

Brabus 850 Mercedes-Benz E63 AMG S Wagon: Kombík čo má 850 koní

Čo sa stane, keď si Brabus vezme do parády E 63 AMG? Akoby ste do rakety pridali nukleárnu hlavicu...

Samotné E63 AMG Wagon je riadny „záhul“. S výkonom 430 kW (585 k) nebudete musieť podradiť ani na nemeckej diaľnici pri predbiehaní staršieho Porsche...

Avšak keď sa do tohto auta pustí Brabus, vznikne z neho cestné šialenstvo, no pretekárska radosť.

E63 Wagon so svojimi úžitkovými vlastnosťami je skvelé rodinné auto. Odveziete deti do školy, seba na služobku do Nemecka, rodinu na dovolenku do Talianska, či na lyžovačku do Álp. Verzia AMG vie potešiť každého milovníka áut a verzia Brabus... Povedzme, že taký rýchly odvoz detí do školy by ich žalúdky asi nevydržali.

Tak prečo sa potom Brabus pustil do úpravy rodinného kombíka? Prečo ho obdaril výkonom, ktorý ani nadpriemerne športovo založená rodina nevydrží? Prečo? Len tak...

Lebo to skrátka vedia.

E63 AMG má okrem výkonu 430 kW (585 k) krútiaci moment 800 Nm. Brabus pôvodnú 5,5 litrovú V8-čku upravil a to zvýšením objemu na 5,9 litra, výmenou turba za väčšie (platí pre obe turbá) a pridal tiež zopár zmien v motore. Celkovo sa tak výkon vyšplhal na 625 kW (850 k) a krútiaci moment až na 1150 Nm. Brabus tiež upravil verziu sedan, a to na 634 kW (862 k) a 1450 Nm. Prekvapivo je Wagon v šprinte z nuly na sto ešte rýchlejší než výkonnejší sedan. Z nuly na stovku to zvládne za 3,1 s., zatiaľ čo sedan to dokáže „až“ za 3,5 sekundy. Rýchlosť auta je obmedzená na 300 km/h.

Okrem úprav motora sa Brabus zameral aj na exteriér a interiér auta. Nechýbajú aerodynamické prvky z uhlíkových vlákien, „brabusácke“ kožené sedačky a zopár ďalších detailov.

Skrátka, Brabus stvoril pekelný kombík. Auto si môžete do detailu vychutnať v priloženej galérii.

jh
ZDROJ: Brabus, gtspirit.com

Komentáre k článku