12.05.2021

Stačí zariadenie za pár eur a vaše auto zmizne bez stopy. Ako ho naozaj ochrániť?

GPS lokátory sa stali obľúbeným doplnkom pre dodatočné zabezpečenie vozidiel.

No len máloktorý majiteľ auta vie, že stačí zariadenie za pár eur a vaše auto zmizne bez stopy.

S vývojom technológií a ich dostupnosťou pre masy sa lokalizovanie vozidiel pomocou GPS stalo obľúbeným dodatočným zabezpečením vozidiel. Je to predsa len cenovo nenáročné a komfortné riešenie. Majiteľ auta si otvorí aplikáciu v telefóne a okamžite vidí presnú polohu vozidla.

No pravda je taká, že aj keď modrá bodka svieti na mieste, kde ste ho zaparkovali, váš automobil v tom čase už môže byť za hranicami republiky. Takéto nemilé prekvapenie vám spôsobí nelegálne zariadenie – rušička GPS signálu.

Ako už názov predpovedá, rušička signálu zabraňuje GPS zariadeniu vysielať aktuálnu polohu. Nestojí veľa a zapnúť ju je naozaj maličkosť. Pozrite si video s názornou ukážkou, ako zariadenie už za 5 dolárov dokáže znížiť GPS signál.


Zdroj: https://www.youtube.com/user/honzaf73

Ako auto ochrániť na 100 %?
Pri dodatočnej ochrane vozidla sa nespoliehajte len na GPS lokátor. Ako ste mohli vidieť vo videu, zneškodniť ho je naozaj veľmi jednoduché. Váš automobil si radšej dodatočne zabezpečte elektromechanickým systémom VAMPIRE Lite, na ktorý neplatia žiadne rušičky, duplikáty originálnych kľúčov či načítané kódy.

Čo je VAMPIRE Lite? 
Vampire Lite je najmodernejšia verzia zabezpečovacieho systému postavenom na technológii, ktorú žiaden zlodej áut neprekonal už skoro 30 rokov. Ide o 7-cestný imobilizér, ktorý naraz dokáže v aute blokovať až 7 častí vozidla pod mechanickou kombináciou, čím zaručuje 100 %-nú ochranu automobilu pred krádežou.

Jedinečný po každej stránke
VAMPIRE Lite je založený na princípe kombinatoriky a jedinečnosti. V každom aute sú zabezpečené iné časti a na iných miestach, čo z neho robí robí takmer neprekonateľné zabezpečenie.

Zlodeji nepochodia ani v prípade, že by chceli vymeniť spínaciu skrinku, riadiacu jednotku motorka, palubnú dosku či použiť duplikát kľúča. Auto sa bez špeciálneho kľúča, ktorý musíte vždy pred štartom vložiť do vozidla, nedá naštartovať. 

Maximálna ochrana
VAMPIRE Lite je možné rozšíriť o ďalšie 2 moduly: VAM Odťah a VAM Akustik. Vaše vozidlo tak bude navyše zabezpečené aj proti ostatným technikám odcúdzenia auta ako: naloženie, ťahanie, tlačenie, zdvíhanie, nakláňanie, krádež kolies, vniknutie do motorovej časti, či vniknutie do interiéru vozidla alebo batožinového priestoru.

Jednorazová investícia bez mesačných poplatkov
VAMPIRE Lite predstavuje jednorazovú investíciu, ktorá si nevyžaduje žiadne ďalšie poplatky, či už za prevádzku alebo aktualizáciu systému. Jeho cena závisí od značky a modelu auta. Ak chcete mať vaše vozidlo 100 %-ne chránené, požiadajte o nezáväznú cenovú ponuku na tomto odkaze.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: PR VAM

Komentáre k článku