2020-04-10 05:50:00
Kia covid-19
Kia covid-19
Zdroj: Kia Motors

Nemôžete s autom do servisu? Kia celosvetovo predlžuje záruku

Spoločnosť Kia Motors predĺži garančné krytie vozidiel, ktorým sa končí záruka od 1. februára do 30. apríla 2020.

Je to v rámci programu ‘Kia Promise’, ktorý pomáha zákazníkom, ktorí nie sú schopní v čase pandémie včas navštíviť svoj servis. Preto záruky predlžuje do 30. júna 2020

Spoločnosť Kia Motors Sales Slovensko v spolupráci s Kia Motors Corporation predstavila program ‘Kia Promise’, alebo ‘prísľub Kia’, ktorý predstavuje globálne predĺženie záruky vozidiel. Program je určený zákazníkom, ktorých pohyb v súvislosti s pandémiou COVID-19 môže byť obmedzený.

Program Kia Promise zastreší celosvetovo 142 krajín, vrátane Slovenskej republiky. Všetkým vozidlám so 7-ročnou zárukou s obmedzením na 150 000 km, ktorým sa záruka končí v období medzi 1.februárom až 30.aprílom 2020, Kia predĺži záruku do 30.júna 2020. Značka Kia pevne verí, že týmto gestom odľahčí súčasnú situáciu viac ako 500 000 zákazníkom.

Zdroj: Kia Motors

Monohé krajiny a spoločnosti zavádzajú rad bezpečnostných opatrení proti šíreniu vírusu COVID-19, vrátane obmedzenia voľného pohybu ľudí. Preto môže byť pre zákazníkov nemožné navštíviť autorizovaný servis a uplatniť si svoj nárok na záručnú opravu.

“Veríme, že predĺžením komplexného záručného krytia, zákazníkom zasiahnutých pandémiou odpadne aspoň táto starosť. Našim cieľom je pomáhať tak, aby sme zmiernili obavy našich zákazníkov v čase obmedzovania spoločenského kontaktu”, komentoval rozhodnutie Sangdae Kim, senior viceprezident Kia Motors Corporation.

Podľa potvrdenia RÚVZ  „autoservisné prevádzky môžu byť v čase „zákazu vychádzania“ otvorené počas štandardných otváracích hodín v jednotlivých dňoch. Zákazníci môžu navštíviť autoservisy, pracoviská STK a EK, avšak len v rámci svojho okresu”.

Spoločnosť Kia Motors dbá predovšetkým na bezpečnosť, zdravie a komfort svojich zákazníkov, obchodných partnerov a zamestnancov. Naďalej monitoruje vývoj pandémie COVID-19 v oblastiach jej pôsobenia. Spoločnosť sa neustále snaží zabrániť šíreniu vírusu v priestoroch pracovísk dodržiavaním stanovených vládnych nariadení.


AUTOR: © Zoznam/Jozef Vydra

Komentáre k článku


Stream naživo