06.05.2019

Nenechávajte si čistenie klimatizácie vášho BMW na poslednú chvíľu

Ak nepatríte medzi šoférov, ktorí jazdia so zapnutou klimatizáciou vo svojom BMW celoročne, pravdepodobne ju zapnete až s rastúcimi teplotami.

Po dlhšej nečinnosti a bez pravidelného čistenia je klimatizácia rizikom pre vaše zdravie.

Väčšina majiteľov BMW sa pre čistenie a servis klimatizácie rozhodne tesne pred letnými horúčavami. Sú zvyknutí na štandard, ktorý im prémiová značka vozidiel poskytuje. Aj k vyšším radom týchto áut však treba pristupovať zodpovedne a servisovať ich pravidelne. Pravidelné čistenie klimatizácie v aute nie je len o komforte z chladenia, ale najmä o odstránení choroboplodných zárodkov, mikróbov či plesní, ktoré ovplyvňujú respiračný aj imunitný systém.

Čoho vás vyčistenie klimatizácie v aute zbaví?

„Našich klientov nabádame, aby si dávali klimatizáciu v aute čistiť už počas jari alebo skorého leta. Aj preto máme momentálne 20 % zľavu na čistenie BMW klimatizácií. Ľudia, ktorí vlastnia BMW, sú často na spoľahlivosť vozidiel tak zvyknutí, že si neuvedomujú potrebu údržby tohto systému,“ hovorí Peter Wagner, riaditeľ servisu v Group M.

Group M sa špecializuje výhradne na predaj a servis vozidiel BMW. Výhodou takejto špecializácie je to, že majú k dispozícií autorizované profesionálne nástroje na promptné vyčistenie klimatizačných systémov, ale aj na diagnostiku pre celkový servis vozidla. To sa pozitívne odráža na krátkych čakacích termínoch a rýchlejších opravách.

Klientov upozorňujú na to, že nečistená klimatizácia obsahuje mikroorganizmy a častice, ktoré neblaho vplývajú na ich zdravie. Okrem prachu a sadzí sú práve mikróby tým najväčším problémom. V nečistenej klimatizácii by ste objavili baktérie, plesne aj vírusy.

Negatívneho vplyvu na zdravie sa zbavíte vyčistením

Nečistená klimatizácia obsahuje kokteil mikroorganizmov, ktoré vplývajú na ľudí s oslabeným imunitným systémom. Rizikovou skupinou sú deti, seniori, ale aj vyťažení ľudia pod stresom, alergici a dokonca domáci miláčikovia.

Čistenie klimatizácie, najmä v overenej predajni BMW vozidiel, pritom nezaberie veľa času. „Zákazníci na vyčistenie čakajú 40-60 minút, v závislosti od toho, koľko klimatizačných jednotiek má ich vozidlo alebo aká je veľkosť kabíny. Napríklad menšie BMW radu 1 a 2 majú po jednej klimatizačnej jednotke a vyčistíme ich rýchlejšie, no ani X5 netrvá dlhšie, než hodinu – samozrejme, ide o celú procedúru,“ hovorí Peter Wagner.

Celá procedúra v tomto prípade znamená, že bude vaše BMW vyčistené v dvoch fázach bez akýchkoľvek mechanických zásahov:

  1. fáza: dezinfekcia ozónom

Ozón (O3) je efektívne dezinfekčné činidlo, preto sa používa aj v zdravotníctve. Tento vysoko reaktívny plyn odstráni až 99,9 % baktérií, vírusov a plesní. Profesionálna dezinfekcia ozónom prebieha v Group M pomocou ozónového generátora BMW Wynns a slúži na vyčistenie výparníka, výduchoch, lopatiek ventilátora, ale aj samotného interiéru. Vďaka takejto dezinfekcii sa vnútro auta zbaví aj nepríjemných zápachov, napríklad po fajčení, prípadne zápachu plastov a zatuchnutosti.

  1. Fáza: čistenie ultrazvukom

Pomocou ultrazvuku sa z čistiacej kvapaliny vytvorí jemná hmla, ktorá prenikne aj do miest, do ktorých by ste sa s bežnými prostriedkami dostali len s ťažkosťami. Profesionálne čistiace prístroje využijú pracovníci na vyčistenie celého klimatizačného systému a výparníka od mikróbov aj prachových častíc.  

Ako a kde sa rezervovať na čistenie klimatizácie?

Na čistenie v Group M sa môžete prihlásiť bez telefonovania, vypisovania e-mailov alebo osobnej návštevy – pohodlne cez online formulár na tejto stránke, kde nájdete aj iné servisné služby, s ktorými môžete čistenie klimatizácie spojiť. Spravte tak čo najskôr, aby ste stihli 20 % zľavu, ktorá zahŕňa čistenie ozónom aj ultrazvukové čistenie.

 

 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Group M

Komentáre k článku