03.04.2019

Mototechna Drive tento mesiac štartuje v Bratislave – nový spôsob prenájmu áut

Mototechna Drive prichádza po úspechu v Česku aj na Slovensko. Ide o dlhodobý prenájom skladových vozidiel za zaujímavé ceny.

Aures Holdings prevádzkovateľ siete autobazárov AAA Auto dnes referoval o svojich úspechoch a plánoch. Skupina sa výrazne rozrastá a plánuje zaviesť aj na Slovensku nové služby. Tak ako vždy, aj teraz zaznelo ako sa podľa zástupcov firmy oplatí kupovať jazdené vozidlá cez veľký autobazár, na rozdiel od kúpy od jednotlivcov, či rôznych sprostredkovateľov. I keď s tým nemusíte súhlasiť, predajné úspechy i nedávny úspech slovenskej polície dáva šéfstvu najväčšieho autobazáru u nás za pravdu. Polícia nedávno odhalila podvod s DPH pri celkovo 400 autách dovezených zo zahraničia.

Skupina Aures Holdings, ktorá prevádzkuje sieť autocentier AAA Auto v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a Poľsku, ukončila vlaňajší rok s predajom 83.000 jazdených áut. V tomto roku, ako uviedla v stredu v Bratislave na stretnutí s médiami predsedníčka predstavenstva holdingu Karolína Topolová, ambíciou spoločnosti je dosiahnuť predaj 100.000 vozidiel. 

Podľa jej slov, jednou z ciest splnenia tohto plánu je expanzia najmä v Poľsku budovaním a rozširovaním výkupnej a predajnej siete. "Chceme využiť rýchly rozvoj poľského trhu, kde sme medziročne narástli o 53 % a v tomto roku za prvý štvrťrok tiež evidujeme zaujímavé výsledky. Tohtoročný plán pre Poľsko je 16.000 predaných áut, čo sa začína približovať celkovým predajom nášho doteraz druhého najväčšieho trhu, ktorým je Slovensko," zdôraznila Topolová.

Za 15 rokov pôsobenia na slovenskom trhu spoločnosť predala vyše 200.000 vozidiel, pričom len za vlaňajšok to bolo 18.400 áut. V súčasnosti sieť v SR predstavuje 14 pobočiek, čo je najhustejšia sieť spoločnosti v rámci jej aktivít v štyroch krajinách.

Podľa prevádzkového riaditeľa spoločnosti Petra Vaněčka musia reagovať aj na vznikajúci trh s vozidlami na alternatívny pohon. Ako uviedol, podľa rezortu hospodárstva je na Slovensku registrovaných približne 1700 elektrických vozidiel s možnosťou dobíjania z elektrickej siete. Na tento trend sa pripravujú aj na pobočkách spoločnosti, kde sa postupne vybudujú dobíjacie stanice. "Našou ambíciou je stať sa najväčším predajcom použitých elektromobilov a ďalších vozidiel na alternatívny pohon". Povedal Vaněček.

Rast spoločnosti ďalej podporí pokračujúce zavádzanie inovácií. Vlani vzniklo v rámci skupiny inovačné laboratórium AuresLab, ktoré prišlo s projektmi predaja investičných vozidiel, zriadenia špeciálneho segmentu predaja vozidiel na alternatívne pohony a elektromobilov, spustenia autopožičovne a carsharingu pre firmy a predaja vozidiel on-line. „V súčasnej dobe tieto projekty úspešne bežia v Českej republike a chystáme sa ich postupne zavádzať aj v ďalších krajinách. Napríklad prvú pobočku našej požičovne vozidiel Mototechna Drive spustíme v tomto mesiaci v Bratislave na Panónskej ceste. V ponuke budú vozidlá všetkých kategórií, prevažujú však SUV a kompaktné vozidlá. Budeme mať široký výber skladových vozidiel, ktoré budú ihneď k dispozícii,“ uviedol prevádzkový riaditeľ AURES Holdings Petr Vaněček.

Podvody s DPH

Slovenská polícia odhalila v Trnavskom kraji prípad podvodu s DPH pri dovoze jazdeniek zo zahraničia. Išlo o takmer 400 jazdených vozidiel z Nemecka, pričom predpokladaná výška škody pre štát je vo výške 700 000 eur. Manipulácia s DPH pri dovážaných jazdenkách je podvod, na ktorý AAA AUTO upozorňuje už niekoľko rokov. „Sme radi, že sa kriminalistom finančnej správy podarilo podvod odhaliť a zároveň aj upozorniť na tento stále existujúci problém. Dúfame, že štátne orgány budú v týchto aktivitách pokračovať, pretože každé vozidlo z dovozu, s ktorým bol spáchaný daňový delikt je okrem škody pre štát samozrejme aj rizikom pre zákazníkov. Ako každý tovar, ktorý bol predmetom trestnej činnosti, môže byť zabavené,“ uzatvoril Vaněček.

Komentáre k článku