06.02.2019

Škoda Kamiq: prvý pohľad do interiéru nového mestského SUV

Krátko pred svetovou premiérou modelu Škoda Kamiq na autosalóne v Ženeve ukázala Škoda prvú fotografiu interiéru svojho nového mestského SUV.

Interiér modelu Kamiq kombinuje ergonómiu s emóciami a spája ich s veľkorysou ponukou priestoru, ktorá je typická pre automobily značky Škoda. Kamiq je druhým modelom českej automobilky s novým konceptom interiéru.

Škoda Kamiq prináša nový koncept interiéru, prvýkrát predstavený v štúdii VISION RS. Charakteristická línia okolo voľne stojaceho displeja kopíruje línie kapoty a pri ovládaní dotykovej obrazovky slúži aj ako ergonomická opierka ruky. Bočné výduchy ventilácie siahajú až k dverám a opticky tak rozširujú vnútorný priestor. Ďalšou digitálnou dominantou interiéru je voliteľný Virtuálny Kokpit. Jeho displej s uhlopriečkou až 10,25 palca patrí k najväčším v segmente.

Nová štruktúra povrchov, teplé farby a ambientné osvetlenie

Mäkčený povrch prístrojovej dosky s veľkoplošnými ozdobnými prvkami, ako aj výplne dverí, majú novú, špecifickú úpravu povrchu. Tá napodobňuje kryštalickú štruktúru. Ide o prvok interiéru, ktorý bude odteraz v automobiloch značky Škoda typický. Príjemnú atmosféru interiéru umocňuje aj ambientné osvetlenie. Bude k dispozícii v červenej, bielej alebo medenej farbe. Opticky ladí k odtieňom poťahov sedadiel a k ich farebne kontrastnému obšitiu. K dispozícii bude aj na želanie dodávané čalúnenie z ušľachtilého mikrovlákna Suedia. Ďalšími komfortnými prvkami nového modelu Škoda Kamiq sú voliteľné vyhrievania čelného skla, zadných sedadiel a volantu.

Dlhý rázvor priniesol veľa miesta

Škoda Kamiq ponúka aj vďaka využitiu modulárnej platformy MQB veľkoryso priestranný interiér, typický pre automobily značky Škoda. Základom priestorového komfortu je 2 651 milimetrov dlhý rázvor. Vďaka nemu cestujúci na zadných sedadlách majú medzi svojimi kolenami a prednými sedadlami v štandardizovanej polohe priestor 73 milimetrov. Batožinový priestor má objem 400 litrov, po sklopení zadných operadiel stúpne na 1 395 litrov.

Škoda Kamiq bude mať svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve od 5. do 17. marca 2019.


AUTOR: © Zoznam/Jozef Vydra
ZDROJ: Škoda auto

Komentáre k článku