30.05.2018

Najprv platba mobilom za palivo, teraz aj za umývanie áut

Spoločnosť SHELL Slovakia pred rokom predstavila inovatívne riešenie, ktoré umožní komfortnejšie a bezpečnejšie platby.

Netreba ani vystupovať z auta, aby ste zaplatili za pohonné látky. Vodiči majú možnosť od mája 2017 využívať Masterpass, digitálnu platobnú službu od Mastercard na väčšine čerpacích staníc Shell. Použitím Masterpass môžu zákazníci platiť za palivo priamo z auta jednoduchým naskenovaním QR kódu na výdajnom stojane ešte pred natankovaním paliva.

Platba sa dá urobiť pomocou smartfónu, alebo tabletu priamo pri výdajnom stojane. Vďaka nádvornej obsluhe vodič na väčšine čerpacích staníc Shell nemusí vôbec vystúpiť z vozidla, ak sám nebude chcieť.

Spojenie spoločností Shell a Mastercard prináša praktické inovácie pre motoristov. Služba Masterpass ponúka bezpečné, overené a technologicky pokročilé možnosti platby. V porovnaní so štandardným spôsobom v obchode na čerpacej stanici prináša iný druh komfortu, a tiež výraznú časovú úsporu pre zákazníka.

„Platenie pomocou digitálne peňaženky, teda aplikácie Masterpass na čerpacích staniciach Shell ocenia nielen časovo vyťažení vodiči vďaka rýchlosti celého platobného procesu. Aj tiež napríklad rodičia cestujúci s deťmi, ktorí ich teraz vôbec nemusia spustiť z dohľadu. Veríme, že zákazníci ocenia túto inovatívnu a komfortnú službu,“ uvádza Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike.

Zaplatiť za umývanie – už aj cez mobil

Slovensko bolo pre Shell treťou krajinou na svete, kde majú zákazníci možnosť zaplatiť za palivo priamo z auta. Spoločnosť Shell pokračuje v rozširovaní ponuky moderných technológií pre slovenských vodičov. Teraz prišla ďalšia možnosť. Spoločnosti Shell a Mastercard prišli po roku s ďalšou novinkou. Shell predstavil prvé autoumyvárne, kde je možné platiť mobilom. V Košiciach na Prešovskej ceste a v Bratislave na Popradskej ulici môžete platiť digitálnou peňaženkou Masterpass™ by Mastercard® aj za umytie auta. Nová služba dopĺňa inovatívnu platbu za palivá priamo pri výdajnom stojane, ktorá je od mája 2017 dostupná na väčšine čerpacích staníc Shell.

Pri využití tejto rýchlej a pohodlnej formy úhrady vodič z auta iba naskenuje QR kód umiestnený pri vjazde do autoumyvárne a v aplikácii si vyberie umývací program. Hneď po zaplatení dostane vygenerovaný kód, ktorý potom zadá na ovládacom paneli. Pre umytie auta tak zákazníci už nemusia viac navštíviť obchod čerpacej stanice, čo výrazne zjednoduší a zrýchli službu. Podarilo sa tak doniesť slovenským zákazníkom technologickú inováciu, ktorá zrýchli a uľahčí služby. „Digitálna peňaženka Masterpass™ by Mastercard® ponúka bezpečné a technologicky pokročilé riešenie aj pri platbe za umývacie programy,“ komentoval novinku Ján Čapský, riaditeľ siete čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike.

Jednoduché a komfortné používanie

Aplikácia sa dá stiahnuť s názvom Masterpass AT, CZ, SK na Google Play pre zariadenia s operačným systémom Android alebo v App Store pre zariadenia s iOS. Potom stačí pár jednoduchých krokov pre nastavenie aplikácie. Služba sa dá použiť na väčšine čerpacích staníc Shell na Slovensku a tiež u viac ako dvoch tisíc slovenských obchodníkov, v rámci stoviek tisíc internetových obchodov a u šiestich miliónov obchodníkov, umožňujúcich bezkontaktné platby po celom svete.

Aplikácia sa dá stiahnuť s názvom Masterpass AT, CZ, SK na Google Play pre zariadenia s operačným systémom Android alebo v App Store pre zariadenia s iOS. Potom stačí pár jednoduchých krokov pre nastavenie aplikácie. Služba sa dá použiť na väčšine čerpacích staníc Shell na Slovensku a tiež u viac ako dvoch tisíc slovenských obchodníkov, v rámci stoviek tisíc internetových obchodov a u šiestich miliónov obchodníkov, umožňujúcich bezkontaktné platby po celom svete.

Na záver postup, ako nastaviť aplikáciu Masterpass pre platby za palivo a služby autoumyvárne na čerpacích staniciach Shell:

1. Najprv je potrebné zaregistrovať platobnú kartu, prípadne vernostnú kartu Shell ClubSmart, aby sa pri transakciách načítali vernostné body.

2. Potom uskutočnite overovaciu transakciu v hodnote 5 centov.

3. Nakoniec v „Nastaveniach“ aplikácie aktivujte položku „Platba na čerpacích staniciach“.

Postup platby za autoumyváreň Shell:

4. Priamo z auta naskenujte QR kód umiestnený pred vjazdom do autoumyvárne.

5. V aplikácii zvoľte vybraný typ umývacieho programu.

6. Vojdite dovnútra čerpacej stanice, vystúpte z auta a následne vyjdite von z automyvárne.

7. Do ovládacieho panelu autoumyvárne umiestneného pri vjazde zadajte unikátny kód, ktorý sa vygeneruje po schválení transakcie. Platbu môžete následne skontrolovať na elektronickej účtenke v mobile či na tablete.

8. Pri celom umývacom cykle čakajte pri ovládacom paneli.


AUTOR: © Zoznam/jv
ZDROJ: Shell Slovakia

Komentáre k článku