11.04.2017

Continental spúšťa dlhodobý test letných pneumatík s vodičmi z Facebooku

Spoločnosť Continental si cez svoj profil na sociálnej sieti Facebook vybrala 10 bežných vodičov zo Slovenska a Česka na dlhodobý test novej letnej pneumatiky PremiumContact6.

 

Test má za cieľ overiť oficiálne výsledky z testovaní v reálnych podmienkach slovenských ciest s bežnými vodičmi a s pomocou známeho motoristického novinára Rasťa Chválu.

Ide o dlhodobý test. Vybraní testovací jazdci vrátane Chválu musia na nových pneumatikách najazdiť do 30. októbra 2017 minimálne 15 tisíc kilometrov. Samotné meranie stavu pneumatík sa bude opakovať po každých 5 tisíc kilometroch a uskutoční sa v špecializovaných pneuservisoch BestDrive. Samotnému testu bude predchádzať detailná kontrola geometrie, ktorá má zásadný vplyv na opotrebovanie pneumatík a následné krátenie jej životnosti. 

Ambasádor dlhodobého testu  Rasťo Chvála z Garáž TV bol spoločnosťou Continental vybraný kvôli svojim dlhoročným motoristickým skúsenostiam, ale aj kvôli svojej vášni – rally. V spojitosti so športovými vlastnosťami, ktorými nová pneumatika PremiumContact 6 disponuje, budú očakávané zistenia a vyhodnotenie štýlu jazdy na životnosť pneumatík pri Rasťovi Chválovi zaujímavým doplnením dát pre centrálu spoločnosti Continental v Otrokoviciach.

„Takéto dlhodobé testy v spojitosti s bežnými vodičmi na Slovensku nie sú časté, hoci každý vodič, ktorý jazdí na aute vlastne testuje plášte, ale výrobcovia podobné aktivity nerobili. Mám odjazdené tisíce kilometrov na rôznych typoch pneumatík Continental, najmä zimných a športových,  sám som zvedavý na výsledky  testu PremiumContact 6,“ povedal Rasťo Chvála, Garáž TV

Pokrok nemeckých konštruktérov vo vývoji pneumatík prináša zlepšenie kilometrového výkonu PremiumContact 6 oproti predchádzajúcemu modelu o 15%. Výrazne zdokonaliť tento kľúčový paramater sa spoločnosti Continental pri tejto novinke podarilo pomocou optimalizácie zmesí siliky. „Týmto testom chceme potvrdiť výnimočnosť pneumatiky PremiumContact 6 a jej pokrok v oblasti kilometrového výkonu, a zároveň sa tak priblížiť aj komunite našich fanúšikov. Spätná väzba od vodičov je pre nás veľmi dôležitá a tento dlhodobý test je jeden zo spôsobov ako môžeme vzťah s našimi zákazníkmi prehĺbiť,“ vyhlásil Juraj Ižvolt, šéf divízie Marketing Continental Barum s.r.o.

Testovanie pneumatík v Otrokoviciach sa koná v rámci bežnej premávky. Zamestnanci skúšobne pneumatík, ktorí sú špeciálne vyškolení na testovanie,  najazdia denne až 500 km na automobiloch s bezchybnou geometriou. „Výsledky testov, i keď z reálnych ciest, ale od našich trénovaných testovacích jazdcov sú trochu iné ako očakávame od bežných vodičov. Pre divíziu testovania pneumatík ide o cenné dáta z praxe, ktoré využijeme pri ďalšom vývoji. Každý vodič je iný, každý deň má inú náladu a svoje auto používa ako dopravný prostriedok a nevníma ho ako pracovisko testovacieho jazdca. Preto očakávame aj väčšie rozdiely v opotrebovaní pneumatík medzi vybranými vodičmi,“ dodal Aleš Langer, z oddelenia Zákaznického servisu Continental Barum s.r.o.

Continental patrí medzi najväčších výrobcov pneumatík na svete. Takmer tretina nových áut vyrobených v Európe je od výroby obutá na pneumatikách značky Continental. Iba závod v Otrokoviciach ročne vyprodukuje takmer 22 miliónov osobných pneumatík. Testované pneumatiky PremiumContact 6 sú určené pre automobily strednej triedy, vyššej strednej triedy a segment luxusných vozidiel. Primárne sa vyznačujú bezpečnosťou, komfortom jazdy a predĺžením životnosti oproti svojmu predchodcovi.

PremiumContact 6 bola navrhnutá na základoch športovo ladenej SportContact 5, preto okrem prislúchajúceho komfortu v danej triede pneumatík, sa môže pochváliť aj vlastnosťami športovej pneumatiky. Okrem toho, vývojári vďaka novým technológiám, najmä využitiu kryštalickej siliky, zlepšili parametre ako brzdný výkon na mokrej vozovke, či kilometrový výkon. Medzi odbornými novinármi z nemeckého motoristického magazínu Auto Bild sa nová PremiumContact 6 stala celkovým víťazom v porovnávacom teste letných pneumatík pre rok 2017 a napriek výbornej priľnavosti na mokre bola v tomto teste ohodnotená ako najlepšia aj kvôli výsledkom v meraní kilometrového výkonu. To, či obstojí rovnako dobre aj na slovenských cestách sa dozvieme po zverejnení výsledkov tohoto dlhodobého testu .   

PR, platená reklama
ZDROJ: Continental Barum s.r.o.

Komentáre k článku