30.11.2016

Najlepším SUV je podľa slovenských motoristov Hyundai Tucson

Za necelý rok stihol nový model Hyundai Tucson uchvátiť laickú, ale tiež odbornú verejnosť.

Zaujal nielen výborným dizajnom, ale aj výkonom, kvalitou a v neposlednom rade komfortom. Všetky spomínané parametre ho už pri predstavovaní predurčovali na pozíciu lídra v segmente SUV a realita tieto očakávania ešte prekonala.

Úsporný a pritom výkonný

Ako správnych motoristov vás v prvom rade zaujímajú technické inovácie. Začnime teda pekne od začiatku pod kapotou. Má jednu z najširších ponúk motorov vo svojej triede. Dva benzínové motory s priamym vstrekovaním paliva a štyri turbodiesely. Pre automobilových nadšencov je zaujímavý motor 1.6 T-GDi, ktorý sa montuje tiež so 7-stupňovou prevodovkou DCT s dvomi spojkami, ktorá umožňuje automatický režim aj manuálne radenie.Pozornosť odbornej verejnosti tiež vyvolal úsporný, ale pritom výkonný turbodiesel 1,7 CRDi so 7-stupňovou prevodovkou s dvomispojkami (7DCT), ktorýs pohonom predných kolies predstavuje naozaj ideálnu kombináciu.Pre slovenských motoristov je zaujímavé, že jeho motor sa vyrába u nás, čo je ďalším dôkazom toho, že slovenská zručnosť a kvalita dokážu obstáť aj v najsilnejšej konkurencii.

Svetový dizajn

Dizajn je vec, ktorú vie oceniť každý, ale len skúsený motorista vie, čo je aktuálne najväčším trendom. Hyundai Tucson ide vzorom aj tu.Výrazný vzhľad dosiahli jeho tvorcovia modelovaným povrchom, expresívnymi proporciami, ostrými líniami a šesťuholníkovou maskou chladiča.Charakterová línia v profile písmena „Z“ nad výrezmi zadných blatníkov zvýrazňuje energický postoj vozidla na ceste. Zadná časť karosérie má čisté línie, ktoré zvýraznia úzke zadné svetlá a dodajú modelu imidž dravosti. Vycibrený interiér kombinuje eleganciu s ergonómiou a poskytuje skutočne zmyselný zážitok. Ďalšia výrazná novinka spočíva v tom, že okrem zvárania sa najnovšie využilo aj lepenie jednotlivých dielcov. Tento postup zabezpečil vozidludve neoceniteľné výhody. Zvýšil torznú tuhosť a tým aj bezpečnosť a zároveň znížil celkovú hmotnosť.

Prvotriedny komfort

Komfort vodiča a jeho spolujazdcov je v Hyundai Tucson na prvom mieste. K jednotlivým prvkom patria inteligentné, elektricky ovládané dvere batožinového priestoru (otvoria sa po priblížení osoby s inteligentnýmkľúčom vo vrecku), odomykanie a štartovanie bez kľúča, elektronická parkovacia brzda alebo parkovací automat umožňujúci zaparkovať paralelne aj kolmo.Vizuálne hlavnou časťou stredovej konzoly je veľký dotykový monitor navigačného systému novej generácie, trojnásobne rýchlejší ako predchádzajúce systémy. Súčasťou kompletu je sedem rokov bezplatné poskytovanie služieb TomTom LIVE. Nový audiosystéms CD prehrávačom obsahuje USB vstupy a AUX pripojenie mobilných prehrávačov a systém na autonómne núdzové brzdenie s tromi operačnými režimami: chodci, mesto a medzimestská premávka. Tento systém automaticky začne brzdiť, keď zaznamená riziko kolízie s iným idúcim vozidlom. Okrem toho vám pri jazde pomôže asistenčný systém, ktorý zabráni neúmyselnému vybočeniu zjazdného pruhu, a nový podvozok pre stabilnú jazdu.Hyundai navyše ponúka päťročnú záruku, a to bez akéhokoľvek obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Víťazná ponuka

Ak ste dobre zorientovaní v ponuke SUV na slovenskom trhu, budete prekvapení, s akou výhodnou ponukou prišiel Hyundai Tucson. Ceny, samozrejme, variujú v závislosti od motora a od výbavy, ale vo všetkých prípadoch sú nastavené vysoko konkurenčne. Kategóriu Family ponúka Hyundai už od 19 990 €, Style od 22 490 € a najvyššiu Premium od 27 790 €. V prípade, že sa rozhodneteprefinancovaťkúpu vozidla cez Ľahké splátky, môžete ho mať už za 162 € mesačne. Podčiarknuté a zrátané, Hyundai Tucson je právom najpredávanejšie SUV na Slovensku. 

 

jh
ZDROJ: PR správa

Komentáre k článku