28.10.2016

Hyundai IONIQ. Auto s parametrami ako z budúcnosti

Ak ste naslovovzatý motoristický odborník, predstavte si takúto situáciu. Niekto vám rozpráva, ako by autá mohli vyzerať o desať rokov.

Vy vyjdete na ulicu a tam už jeden model vidíte naživo. Hyundai IONIQ je stelesnením automobilovej budúcnosti.   

Inovatívne riešenia

Veľa motoristov sa nepotrebuje zaťažovať rozličnými technickými detailmi, ale IONIQ je natoľko unikátny a inovatívny, že sa tomu proste nedá vyhnúť. Nemusíte obávať, že by ste nerozumeli. Princíp je jednoduchý: Hyundai spojil najmodernejšie technológie s ideou šetrenia životného prostredia a platforma IONIQ je na svete. Tvoria ju tri modely: IONIQ Hybrid, IONIQ Electric a IONIQ Plug-in. Hyundai IONIQ, ako prvý automobil v histórii, prináša tri rozličné elektrifikované systémy pohonu v tej istej karosérii. Vďaka inovatívnemu prístupu tento model poskytuje nekompromisný dizajn a vysokú mieru pôžitku z jazdy, ako aj najnovšie bezpečnostné technológie a technológie konektivity.

Nízka spotreba s výbornou dynamikou

Motoristických znalcov budú určite najviac zaujímať technické parametre. IONIQ Hybrid a IONIQ Plug-in sú vybavené novým benzínovým motorom 1.6 GDI. Tento motor si zachováva výbornú dynamiku aj pri spotrebe 3,4 l/100 km, keďže z 0 na 100 km zrýchli za neuveriteľných 10,8 sekundy. IONIQ Plug-in má navyše výkonnejšiu lítiovo-iónovú polymérovú batériu s kapacitou 8,9 kWh, ktorá pri úplnom nabití umožňuje dojazd vyše 50 kilometrov na rýdzo elektrický pohon. IONIQ Electric je zase čistý elektromobil využívajúci ako zdroj energie lítiovo-iónovú polymérovú akumulátorovú batériu s kapacitou 28 kWh, ktorá umožňuje dojazd až 280 km.

 

Pri využití rýchlonabíjačky s výkonom 100 kW trvá nabitie lítiovo-iónovej polymérovej batérie modelu IONIQ Electric na 80 % kapacity približne 24 minút. IONIQ dokázal okrem iného výborne spojiť aj výhody najmodernejších technológií a citlivý prístup k ekológii. Vnútorné obklady dverí sú vyrobené z recyklovaného plastu kombinovaného s drevenými pilinami a s vulkanickým kameňom a majú rovnakú vzhľadovú kvalitu ako bežné materiály.

Komfort, aký nečakáte

Máte radi moderné a ekologické riešenia, ale obávate sa, že by ste sa museli vzdať svojho pohodlia? Tak to sa pri IONIQ nemusíte. Znalci už teda iste vedia, že tento model nie sú len inovácie, ale aj o komfort pre vodiča a pre celú posádku. Hyundai už tradične neponechal nič na náhodu a v rámci daného segmentu zacielil na najvyššiu kvalitu a pohodlie. Okrem bohatej základnej výbavy, ako vyhrievanie sedadiel, zadný parkovací senzor, automatická klimatizácia, ALU disky kolies, ponúka ešte viac. Napríklad v rámci základnej výbavy aj adaptívny tempomat alebo autonómne núdzové brzdenie AEB.

Ponuka šitá vám na mieru

Ak si vyhodnotíte všetky údaje a idete sa pozrieť aj na cenu, uvidíte, že táto ponuka je naozaj zaujímavá. Verziu 1,6 Hybrid HEV COMFORT môžete mať napríklad s bonusom 1 500 € už od 22 990 €.. K tomu si môžete pripočítať zimné pneumatiky a havarijné poistenie za extra výhodných podmienok. Ako spokojný majiteľ niektorého z nových modelov IONIQ ďalej získate päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, osemročnú záruku na batériu pri maximálnom najazdení až 200 000 kilometrov a na rovnaké obdobie aj asistenčné služby zadarmo. Tento rok si môžete vybrať buď IONIQ Hybrid, alebo IONIQ ELECTRIC. Verzia IONIQ Plug-in sa na tunajšom trhu predstaví v roku 2017.

 

PR, platená reklama
ZDROJ: Hyundai

Komentáre k článku