22.09.2016

Hyundai IONIQ prichádza na Slovensko – poznáme ceny

Nový Hyundai IONIQ prináša ako prvý automobil v histórii tri rozličné elektrifikované systémy pohonu v tej istej karosérii.

Domáci motoristickí fanúšikovia hybridných inovácií sa konečne dočkali: ucelený rad áut tvoria tri modely: IONIQ Hybrid, IONIQ Electric a IONIQ Plug-in. Hyundai IONIQ prináša neobvyklý a nekompromisný dizajn, ako aj najnovšie bezpečnostné technológie a pripojenia. Hyundai IONIQ sprístupňuje mobilitu s nízkymi až nulovými emisiami pre každého.

Slovenskí motoristi môžu mať napríklad verziu 1,6 Hybrid HEV COMFORT s bonusom 1 500 € už od 22 990 €. K tomu všetkému možno pripočítať zimné pneumatiky a havarijné poistenie za extra výhodných podmienok. Majitelia nových IONIQ modelov ďalej získajú päťročnú záruku bez obmedzenia kilometrov a osemročnú záruku na baterku pri maximálnom nájazde až 200 000 kilometrov. 

Tento rok si domáci motoristickí nadšenci môžu vybrať buď IONIQ Hybrid, alebo IONIQ Electric. Verzia IONIQ Plug-in na slovenský trh príde až v roku 2017.

Znalci už vedia, že IONIQ nie je len o inováciách, ale aj o komforte pre vodiča a celú posádku. Hyundai už tradične neponechal nič na náhodu a v rámci daného segmentu zamieril na najvyššiu kvalitu a pohodlie. Okrem už tradičnej bohatej základnej výbavy ako sú napríklad vyhrievanie sedadiel, zadný parkovací senzor, automatická klimatizácia, ALU disky kolies, ponúka oveľa viac. Verzie HEV STYLE  a ELECTRIC BEV majú napríklad v rámci základnej výbavy aj adaptívny tempomat alebo autonómne núdzové brzdenie AEB. V súlade s aktuálnym trendom je modelový rad IONIQ štandardne vybavený najmodernejšími prvkami konektivity ako Android Auto a Apple Car Play, ako aj telematickými službami Tom Tom LIVE a funkciou bezdrôtového nabíjania smartfónu (dostupné vo verzii Style).

Ďalšou zaujímavosťou použitou po prvý raz pri značke Hyundai a zároveň jednou z hlavných charakteristík modelu IONIQ je použitie recyklovaných a ekologických materiálov. Napríklad vnútorné obklady dverí, sú vyrobené z recyklovaného plastu kombinovaného s drevenými pilinami a vulkanickým kameňom. Majú rovnakú vzhľadovú kvalitu ako bežné materiály. Medzi ďalšie bio materiály použité v interiéri patrí aj cukrová trstina a drevo.

Motoristických znalcov určite budú najviac zaujímať technické parametre. IONIQ Hybrid a IONIQ Plug-in sú vybavené novým benzínovým motorom 1.6 GDI. Štvorvalec z konštrukčného radu Kappa je vybavený priamym vstrekovaním paliva a vyniká mimoriadnou termodynamickou účinnosťou až 40%. Tento motor bol vyvinutý špeciálne pre hybridný pohon a kombinuje sa s komfortnou a rýchlo radiacou 6-stupňovou automatickou prevodovkou DCT s dvoma spojkami. Vďaka tomu má IONIQ dynamické jazdné vlastnosti, ktorými sa líši od svojich konkurentov. IONIQ Plug-in má navyše výkonnejšiu lítiovo-iónovú polymérovú batériu s kapacitou 8,9 kWh, ktorá pri úplnom nabití umožňuje dojazd vyše 50 kilometrov s rýdzo elektrickým pohonom.

IONIQ Electric je zase čistý elektromobil využívajúci ako zdroj energie lítiovo-iónovú polymérovú akumulátorovú batériu s kapacitou 28 kWh. Umožňuje dojazd vyše 250 km. Pri využití rýchlonabíjačky s výkonom 100 kW trvá nabitie lítiovo-iónovej polymérovej batérie modelu IONIQ Electric na 80 % kapacity približne 24 minút. Výkonný motor umožňuje novému elektromobilu Hyundai dosahovať maximálnu rýchlosť 165 km/h.

Jozef Vydra
ZDROJ: Hyundai Slovensko

Komentáre k článku