2024-07-03 14:10:00
Požiar na Darwinovu cenu
Ilustračné foto
Zdroj: newsday.com

V Chorvátsku zhorelo turistovi zaparkované auto. Požiar začal v kufri. Škoda 20-tisíc

Elektrický automobil patriaci nemeckému turistovi zhorel na ostrove Rab potom, čo v kufri vzbĺkla batožina. Nebola však obyčajná.

V pondelok približne o 21:45 museli zasahovať miestny hasiči pri požiari zaparkovaného elektromobilu. Vozidlo patrilo turistovi z Nemecka, ktorý sa pri požiari zranil, no je mimo ohrozenia života. Škodu na vozidle odhadli na 20-tisíc eur.

Elektromobily občas horia. I keď je pravdepodobnosť požiaru približne 9 až 10-krát nižšia ako v prípade spaľovacieho auta, požiare elektromobilov vzbudzujú pozorosť. Zahasiť ich nie je úplne jednoduché a vyžadujú špeciálnu následnú starostlivosť.

Tento požiar však zaujal pozornosť miestnych médií preto, lebo šlo o požiar, ktorý nespôsobila chyba na batérii, či skrat elektroniky samotného vozidla. Požiar totiž spôsobila batožina. V elektromobile bola totiž v kufri elektrická kolobežka. Podľa odborníkov práve požiar elektrokolobežky mohol za zničenie celého vozidla. Podobne ako v prípade lítiových batérii v elektromobile, aj lítiové batérie v notebooku, v mobile, či v kolobežke sú bezpečné, no keď horia, je to riadna "kuca-paca." V tomto prípade tak elektrokolobežka zo sebou zobrala aj väčší a drahší dopravný prostriedok s energiou uloženou v batérii.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Telegram.hr

Komentáre k článku


Stream naživo