11.05.2022
Brabus 900 Crawler
Brabus 900 Crawler
Zdroj: Brabus

Brabus 900 Crawler - keď je Trieda G 63 od AMG príliš konzervatívna

Brabus pokračuje vo svojom "šokantnom" týždni a po úprave modelu Maybach GLS 600 príchadza znetvorená Trieda G.

Doslova znetvorená. Lebo z beztak špecifického a značne obdivuhodného až strašidelného a rešpektu-hodného auta urobil netvora. Čo mohol vytrhal, čo mohol nahradil ľahkými materiálmi, čo mohol zväčšil a čo mohol posilnil. Výsledkom je o 420 kilogramov ľahší stroj, ktorý nemá dvere, no zato má športový rám, štyri špeciálne škrupinové sedadlá a prísľub zážitku, na aký sa nezabúda.

Brabus do svojej šialenej terénnej buginy stvorenej z popoľa Triedy G dodal aj vlastnú špecifikáciu motora V8 od Mercedesu. Zväčšený 4,5 litrový motor dodáva 662 kW (900 k) a 1050 Nm. Tak ako v prípade Brabusu GLS 900, aj tu je krútiaci moment elektronicky limitovaný, pre zdravie prevodovky a ďalšieho za ňou nasledujúceho ústrojenstva. Auto má tak ako Trieda G tri uzávierky diferenciálu, no svoju silu cez ne posiela na špeciálne kované 20 palcové disky s terénnymi pneumatikami. Auto má upravený podvozok so zákazkovými nastaviteľnými pružinami a tlmičmi so zdvihom 16 cm. Svetlá výška je 53 cm, čím dôkladne predbieha všetko, čo sa v sériovej podobe aktuálne dodáva.

Brabus 900 Crawler zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a dosiahne elektronicky limitovanú rýchlosť 160 km/h. Skúste na tých terénnych gumách viac. Cena je 750-tisíc eur bez dane a Brabus plánuje vyrobiť celkovo 15 kúskov Crawlera. Takže si švihnite, nech máte na čom jazdiť na budúcej dovolenke v Dubaji.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Brabus

Komentáre k článku