21.11.2018

Volvo nakoniec ide na autosalón v Los Angeles. Neprinesie však žiadne auto

Volvo sa zúčastní významného autosalónu v Los Angeles. Na jeho pôde nevystaví ani jedno auto.

This is not a car je slogan celého snaženia značky Volvo na autosalóne v Los Angeles. Autosalón, ktorý každoročne láka pozornosť odbornej i laickej verejnosti, autosalón kde automobilky uvádzajú veľké množstvo amerických i svetových premiér vozidiel. Volvo ale dlhodobo ustupuje z autosalónov, budúci rok sa nezúčastní ani toho Ženevského a podobne chce urobiť aj na nadchádzajúcom autosalóne v Los Angeles v USA.

Namiesto vystavovania vozidiel si Volvo pripravilo stánok s prezentáciou, ktorej sloganom je anglické „this is not a car“, teda toto nie je auto. Cieľom značky je poukázať na budúcnosť automobilového priemyslu i na veľkú zmenu v automobilizme, ktorá už prebieha a ktorej je Volvo súčasťou.

Na stánku Volva sa neobjaví žiadne auto. Aspoň nie v hmotnej podobe. Namiesto toho sa značka pokúsi ukázať svoje nové a budúce služby prostredníctvom interaktívnej prezentácie. Demonštrovať bude svoje služby v konektivite, svoju víziu autonómnej jazdy a svoje aktuálne služby ako in-car delivery (teda zasielanie balíkov priamo do kufra auta) a svoj kvázi operatívny lízing/prenájom s názvom Care by Volvo. Ten umožňuje zákazníkovi nastaviť si službu presne sebe na mieru, pravidelne obmieňať vozidlá značky a získať všetky dodatočné služby a to všetko za pevný mesačný poplatok. Ide vlastne o kombináciu dlhodobého prenájmu s operatívnym lízingom, ktorý poskytuje priamo výrobca. Program Care by Volvo je na trhoch, kde je už dostupný enormne populárny.

Ďalej výrobca ukáže svoje plány na zdieľanie vozidiel, čím zdokumentuje to, čo naznačil šéf značky Hakan Samuelsson, a síce, že Volvo pôjde ďalej než by len stavalo a predávalo autá. Zároveň automobilka ukáže svoje plány v oblasti spolupráce s veľkými menami ako Amazon, Google, či Nvidia.

Kým s Amazonom v USA Volvo pripravilo systém doručovania zásielok priamo do kufra vozidla, s Nvidiou spolupracuje na vývoji autonómnych áut. Už v ďalšej generácii vozidiel značky by sa mali autá dostať na úroveň autonómnej jazdy Level 4 a v tom majú hrať čipy a technológie Nvidie AGX Xavier hlavnú úlohu.

Výstava This is not a car je inšpirovaná (ako inak) umením. Konkrétne maľbou Rene Magritte s názvom "This is Not a Pipe." Teda toto nie je rúra. Na maľbe je pochopiteľne zachytená rúra.

 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Volvo

Komentáre k článku