22.07.2018

Chcete byť ako Iron Man? Nemusíte sa prezliekať. Môžete mať auto v jeho štýle

Kto by nechcel mať oblek, ktorý mu dodáva superschopnosti? Kto by nechcel byť svojský miliardár?

Iron Man je asi najdokonalejšia predstava o superhrdinovi. Nemusí vás uštipnúť rádioaktívny pavúk, nemusíte pochádzať z inej planéty, ani nemusíte trénovať a nemusíte mať ani veľkú zodpovednosť. Nemusíte urobiť vôbec nič. Stačí si dať železný oblek a hneď vás všetky ženské milujú...

Iron Man sa stal celosvetovým fenoménom nie tak pre komiksy, ako pre filmové spracovanie s charizmatickým Robertom Downey Jr. v hlavnej úlohe. Iron Mana si vybral Hyundai a spojil s ním meno svojho kompaktného crossoveru menom Kona.

Verziu Kona Iron Man inšpirovanú práve komiksovým hrdinom predstavil Hyundai na legendárnom podujatí Comic-Con. Práve na Comic-Cone – stretnutí fanúšikov komiksov – sa Kona Iron Man ukázala.

Vtipkári nezabudli podotknúť, že Konu by si Iron Man vybral vtedy, ak by už nebol miliardár a bol by navyše nudný. Ale v prípade tohto modelu predsa nejde o auto, v ktorom by sa mal voziť hrdina z komiksov. Toto je auto, v ktorom sa môžu voziť jeho obyčajný nehrdinskí fanúšikovia a môžu sa tak cítiť aspoň trošku výnimočne. Už len tým, že ide o limitku. Výroba limitovanej edície sa začne v decembri a prvé kúsky sa dostanú do predaja v priebehu prvej polovice roka 2019, a to po celom svete.

Hyundai Kona Iron Man vznikla na počesť spolupráce, ktorá vznikla medzi štúdiami Marvel a automobilkou Hyundai. Na základe spolupráce sa napríklad nový model Hyundai Veloster Turbo objaví vo filme Ant-Man and the Wasp.

Model disponuje množstvom prvkov, ktoré pripomínajú Iron Mana. Nájdete ich napríklad na radiacej páke, či na dizajne zliatinových diskov. Svetlomety auta sú upravené tak, aby pripomínali masku a svietiace priezory masky Iron Mana. Auto je tiež lakované v špeciálnej farebnej kombinácii a na streche má znak Iron Mana.


AUTOR: © Zoznam/jh

Komentáre k článku