09.09.2017

Posledná šanca kúpiť si špeciálny terénny Bentley Continental GT. Už len dnes!

Prerobiť obyčajné osobné auto na terénnu príšeru je snom, cieľom i plánom mnohých nadšencov.

Avšak prerobiť na terénnu príšeru luxusný automobil značky Bentley, to už chce viac odhodlania a hlavne viac peňazí. Bentley Continental GT z roku 2004 vyzerá z môjho pohľadu takmer na nerozoznanie od súčasných modelov. Auto starne podstatne pomalšie ako obyčajné osobné autá, i keď pokles ceny je výraznejší práve u takto predražených superluxusných strojov pre raperov, futbalistov a iných ľudí s veľkým množstvom peňazí a malým množstvom vkusu. Práve pre markantný pokles ceny bolo možné zo staršieho Bentley vyrobiť unikátny terénny nástroj pripravený nielen na cestu na pole po zemiaky, ale aj na plnohodnotné šantenie v blate.

Oficiálny názov tohto masívneho vozidla je Bentley Continental GT Rally Edition. Vznikol pre televíznu reláciu kanálu Nat Geo zvanú Supercar Megabuild a aktuálne je v dražbe. Dražba skončí dnes večer a aktuálne je najvyššia ponuka na úrovni 40 800 eur, čo je v prepočte vyše 44-tisíc eur.

I keď sa to môže zdať veľa, pre zákazníkov značky Bentley je to vreckové na predĺžený víkend na Francúzskej riviére a možnosť ako rozvíriť stojaté vody v klube majiteľov Bentley, či medzi rovnako znudenými kumpánmi. Takže kúpa sa určite oplatí... Ja som v minulosti toto auto odporúčal ako ideálne vojenské vozidlo tým, ktorí sa vďaka svojej inteligencii, morálnym hodnotám a zásluhám radia k vysokým dôstojníkom v zálohe. Zdá sa však, že využitie tohto vozidla je širšie. 

 

jh

Komentáre k článku