20.03.2016

Diaľničná polícia v Austrálii má nový prírastok – Mercedes AMG GLE 63 S Coupe!

Vidieť toto auto v spätnom zrkadle so zapnutými majákmi, nebolo by nám všetko jedno.

V prvom rade by sme si pomysleli, že naše dane vie štát naozaj efektívne využiť. Následne by sme mysleli na Kaliho a jeho vkus. Ako posledné by nám napadlo že také drahé auto musí udeľovať aj príplatky k pokutám za nadmernú spotrebu benzínu prenasledovateľa. Zhruba podľa hesla: čím dlhšie pred nami unikáte, tým viac benzínu nám budete musieť preplatiť.

Mať totiž v talóne toto zviera odvodené od nového modelu Mercedes GLE Coupe, to si nemôže dovoliť hocaká polícia. Faktom je, že ani austrálska. Preto majú Medveďa GLE 63 S Coupe iba v dvanásťmesačnom prenájme, pričom daňoví poplatníci za auto nezaplatia vôbec nič. Všetky náklady spojené s údržbou vozidla prepláca tamojší díler drog vozidiel, aby tak spropagoval svoj nový model.

Automobil bude používaný ako na reprezentatívne účely, tak bude reálnou súčasťou diaľničnej polície a vodiči ho budú môcť stretnúť pri hliadkovaní na austrálskych hlavných ťahoch.

Otázkou je, či majú policajti dovolené s týmto vozidlom prenasledovať podozrivého. Ak áno, je veľmi pravdepodobné, že by Medveďovi len tak ľahko neušiel. Dôvodom je fakt, že toto hebiedko má Podkapotou skrytý 5,5 litrový bi-turbo V8 motor s výkonom 575 koní a krútiacim momentom 750 Nm. Vďaka tomu GLE 63 S zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy. S takým motorom v policajnom aute má prenasledovaný iba dve možnosti – buď sa pokúsi unikať polícii vyššou rýchlosťou aspoň 200 km, aby prinútil GLE Coupe odbočiť na najbližšiu čerpaciu stanicu, alebo z diaľnice zíde do ozajstného austrálskeho terénu.

Austrálska polícia tvrdí, že svoj špeciál neprebrali len preto, aby sa stali nástrojom propagandy. Tvrdia že tým nechcú vyjadriť, aby si každý kúpil to najlepšie a najnovšie, ale keby pred koženými sedadlami a zliatinovými diskami uprednostnili bezpečnosť a kúpili si autá, ktoré dokážu pomáhať pri jazde, cesty by boli bezpečnejšie.

Azda preto má tento policajný špeciál 21-palcové čierne lakované disky a kožené perforované ventilované sedadlá...

 

 

Komentáre k článku