27.11.2014

James Bond bude v najnovšom filme jazdiť na Fiate 500

Z veľkých, výkonných a rýchlych modelov presadne agent 007 do miniauta.

Žiadna Sodoma – Gomora! Veď britský agent si „ľudové“ autá vyskúšal už v minulosti: napríklad Citroën 2CV a Renault 11.

Čo sa to však stalo, že sa agent s povolením zabíjať presťahuje do malého (a milého) autíčka? Nuž, dôvod je celkom prostý a jednoduchý: film, zatiaľ s pracovným názvom Bond 24 sa okrem iného bude nakrúcať v Ríme.  Aj preto si vari najznámejší agent na svete vyskúša typické talianske auto - Fiat 500. Nová bondovka má mať premiéru na budúci rok v októbri.

Nakrúcanie v talianskej metropole má prebiehať vo februári a v marci 2015. Bude to vôbec prvý raz, kedy sa filmový Bond pozrie do Ríma. Talianske prostredie sa ale v predchádzajúcich bondovkách objavilo. Niektoré filmy sa nakrúcali napríklad v Benátkach a v Siene.

O použití bond caru z dielne Fiatu informovali ako prvé talianske médiá. Štýlové miniauto sa použije počas údajne veľmi akčnej naháňačky v uliciach Ríma. Môžeme sa vraj tešiť na okrem iného na záber letiacej 500-ky cez rieku Tiber. V záverečnej šialenej jazde nakoniec auto skončí zničené na vatikánskom Svätopeterskom námestí.

V ešte nepomenovanej bondovke sa môžeme tešiť na návrat slávneho zloducha Ernsta Blofelda, ktorého by mal stvárniť Christoph Waltz. Vedľa neho a Daniela Craiga, v úlohe Bonda, bude vo filme hrať napríklad Ralph Fiennes šéfa MI6. Film režíruje Sam Mendes, ktorý pracoval už na minulej bondovke Skyfall.

Automobily sú pre Jamesa Bonda veľmi dôležitými „doplnkami“. Najviac si ho asi väčšina ľudí spája s autami značky Aston Martin, v minulosti bol za volantom napríklad modelov DB5, Vanquish alebo DBS. Vo filme si však vyskúšal aj BMW (rad 7, Z8 a Z3). Ak máme spomenúť „ľudové“ autá, patrili medzi ne napríklad Citroën 2CV (film Len pre tvoje oči), Renault 11, alebo americká „ľudovka“ - AMC Hornet (Muž so zlatou zbraňou). Naopak medzi jeho najväčšie vozidlá patril určite tank T-55 vo filme Zlaté oko.

Jozef Vydra

Komentáre k článku