28.09.2014

VIDEO: Takú absurdnú reklamu na auto ste ešte nevideli. Alebo áno?

Ponúkame vám možnosť porovnať dve úplne odlišné reklamy na autá. Jedna je absurdná, druhá rodinná. Ktorá je lepšia?

Poznáte tú starú frázu: aj zlá reklama je reklama? V tomto prípade to platí úplne presne. Prvú reklamu, ktorú vám ponúkame má na svedomí Fiat, respektíve Fiat ju schválil a pustil do obehu. Ide o video propagujúce, či skôr „tízujúce“ príchod nového modelu Fiat 500X, o ktorom sme už písali. Fiat si od modelu veľa sľubuje a auto má veru slušný potenciál, zlá reklama by ho mohla rýchlo potopiť. Lenže v tomto prípade je zlá reklama dobrá reklama, pretože tým, že je čudná a nič nehovoriaca, zaujala široké internetové publikum, ktoré ju pozerá preto, lebo je čudná. Správa o prichádzajúcom Fiate 500X sa tak dostala ďaleko vďaka tomu, že má čudnú reklamu. A o to predsa ide, nie?

Nebudem prezrádzať dej, vlastne by som ani nemal čo, veď pozerajte:

 

Naopak, reklama na Subaru je presne taká, aká by reklama mala byť. Subaru USA veľmi dobre vie akí sú jeho zákazníci, prečo si autá tejto značky kupujú a na čo im slúžia. Reklama je zlatá, milá, vtipná a vyvoláva pozitívny vzťah ku značke ako takej. Subaru si vyberajú rodiny, zväčša s vyšším vzdelaním a autá používajú omnoho dlhšie než majitelia áut iných značiek.

Ťažko porovnávať reklamu Subaru s tou predchádzajúcou, predsa len v prípade Fiatu ide o snahu o „virálnu“ propagáciu produktu, zatiaľ čo v druhom prípade ide o propagáciu celej značky, divák však poučky nerozlišuje a ponúkané veci vníma na základe pocitu. Myslíte si, že vzťah zákazníkov k svojej značke/produktu vylepšil Fiat, alebo Subaru? Podľa nás je to jasné...

Ján Hargaš
ZDROJ: youtube.com

Komentáre k článku