02.09.2013

Zvládnuť Jaguára nie je jednoduché. Vieme ako to (ne)robit!

Jaguár XJ220 je šelma. Ale vypustiť ho do prírody, to chce odvahu. Bežne, ho majitelia opatrujú ako oko v hlave. Jeden však nie...

Auto, ktoré sa vyrábalo iba v rozmedzí dvoch rokov – 1992 až 1994 je dnes zberateľským kúskom. Celkovo sa ich vyrobilo iba 280 a ako nové stáli 470 000 libier, čo je ekvivalent dnešného jedného milióna eur. Ojazdené sa predávajú za zhruba 160 000 eur. Jaguar bol svojho času najrýchlejším sériovo vyrábaným autom na svete. Dokázal zrýchliť z nuly na sto za 3,6 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť bola 343 km/h. Výkon jeho šesťvalcového motora s dvoma turbami sa vyšplhal na 404 kW (549 koní). Tieto čísla však jednému (údajnému) majiteľovi XJ220 nezabránili povláčiť auto po lúke.

Hneď nám napadlo, že takto to vyzerá, keď si „sedlák“ kúpi super auto. Byť sedliakom, nie je nič zlé, ale byť „sedlákom,“ znamená, že človek má vo vrecku viac peňazí než jeho makovica dokáže zniesť. S takými prípadmi sa stretávame dennodenne na cestách. Nasledujúci „sedlák“ by mohol byť ich kráľom. Pravda, ak by to celé nebola recesia a ak by sa neprezýval TaxTheRich100. Tento krát spolu so svojimi kumpánmi poriadne preveril schopnosti super drahého Jaguara v ľahkom teréne. Aby sme boli presní, autu „uťal“ znudený chlapec, ktorý ho úplnou náhodou našiel v stodole.

A sám bol prekvapený, ako dobre vie šoférovať...

Ján Hargaš
ZDROJ: youtube.com

Komentáre k článku