2024-05-22 10:32:00
Škoda Elroq
Škoda Elroq
Zdroj: Škoda

Škoda Elroq sa začína odhaľovať – značka zverejnila siluetu nového modelu

Nové kompaktné elektrické SUV bude stáť na MEB a stane sa elektrickým náprotivkom modelu Karoq.

Kompaktné elektrické SUV bude v portfóliu modelov značky sedieť pod modelom Enyaq, ktorý ako vieme, je náprotivkom modelu Kodiaq. Do výpočtu nám teda chýba azda už len elektrický Kamiq, niečo ako Emiq, Emilq, Elmiq, alebo tak a samozrejme nejaký ten väčší elektrický model s vyšším počtom miest na sedenie, ktorý by sa postavil nad Enyaq. Škoda tvrdí, že ich bude celkovo šesť – nových modelov s čisto elektrických pohonom. A to počas nasledujúcich troch rokov.

Svetová premiéra modelu Elroq nás čaká na jeseň tohto roku. Zatiaľ sa môžeme napásť na zatemnenej prednej časti modelu, ktorý bude podľa pána Olivera Stefaniho niesť ako prvý nové dizajnové prvky pod spoločným menovateľom Modern Solid, kam patrí napríklad Tech-Deck Face. „Je to prvé vozidlo v našom portfóliu, ktoré má na výrazne tvarovanom prelise kapoty umiestnený nápis Škoda,“ zmienil okrem iného pán Stefani.

Tech-Deck Face je „moderná a osobitá reinterpretácia tradičnej masky chladiča vozidiel značky Škoda.“ Ako z názvu a popisu vyplýva, bude to náhrada za klasickú mriežku chladiča, keďže auto už toľko prísunu vzduchu nebude potrebovať.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Škoda

Komentáre k článku


Stream naživo