2024-05-17 12:51:00
Audi A6 e-tron kamufláž
Audi A6 e-tron kamufláž
Zdroj: jh

Nové Audi A6 naživo: od konceptu k sérii sa veľa nezmení

Audi A6 e-tron sa v podobe konceptu ukázal už pred tromi rokmi. Tento rok ho čaká premiéra.

Zdá sa, že v Ingolstadte finišujú posledné prípravy pred uvedením. Auto sme videli tento týždeň v okolí fabriky v plnej kamufláži, no zreteľne bolo vidieť, že kľúčové dizajnové prvky zostávajú a aj keď sa medzi rokmi mohli mierne zmeniť, produkt nebude mať ďaleko od konceptu.

Audi aktuálne v ponuke nemá elektrický model, ktorý by mohlo postaviť proti autám ako BMW i5, či Mercedes EQE. To sa však má tento rok zmeniť. Na scénu prichádza model Audi A6 e-tron a ako to ukazoval koncept a ako to ukazujú naše fotky, príde s karosériou liftback. Koncept v roku 2021 tak jednoznačne nepôsobil, no auto, ktoré vidíte v galérii má zreteľne pozvolne sa zvažujúcu líniu strechy a vysokú zadnú časť, čo naznačuje, že auto bude praktickejší variant ako štandardné Audi A6 sedan.

Fotografie zároveň ukazujú sveteľnú lištu zadných svetiel, ktorá prechádza cez celú zadnú časť vozidla i digitálne spätné zrkadlá, ktoré niesol aj koncept. Výrazný svetelný podpis vpredu spolu s veľkou typickou Audi maskou mal aj kamuflovaný model. Pohľad do interiéru zas prezrádza dvojicu veľkých displejov, pričom stredný pôsobí ako mierne naklonený smerom k vodičovi. Vonkajšie rozmery auta síce fotografie nevykresľujú presne, ale naživo auto pohodlne zapadá do priemeru vyššej strednej triedy, teda práve tam, kde sa nachádzajú modely ako A6.

Ako už vieme, Audi si vplyvom príchodu nových elektromobilov robí poriadky v modelovom portfóliu. Je zrejmé, že párne čísla modelov sú vyhradené pre elektrické autá, kým nepárne pre spaľovacie (PPC platforma - upravená MLB). Tak sa stane, že Audi A4 a A6 sa pri generačnej obmene posunú o jedno číslo vyššie a ich pozície Audi nahradí modelmi stojacimi na PPE platforme. Prvým z nich by mal byť práve A6 e-tron, ktorého predstavenie sa očakáva už čoskoro. Kým ale príde chvíľa na novú generáciu modelu A6 a A6 Avant, tieto tri autá budú žiť spoločne v harmónii pod jedným číslom.

Model bude mať veľkú batériu s dojazdom okolo 700 km. Architektúra je tak ako pri GT etron a Q6 e-tron 800 V, čo umožní vozidlu nabíjanie s výkonom až 270 kW. To dramaticky skracuje nabíjacie časy. Model v konceptuálnej podobe a ďalšie foto z kamuflovaného auta nájdete v galérii. Prihodil som tam aj foto spriazneného modelu Q6 e-tron najmä preto, aby ste si mohli pozrieť ako vyzerá palubná doska. Nepochybne bude v A6-tke veľmi podobná.

Mimochodom, v ten istý deň sa po rovnakých cestách motalo aj veľké BMW s výraznými koncovkami výfukov. Netreba predbiehať, ale stavil by som sa, že M5-ťka downsizing nemá v slovníčku, akurát si ešte pomôže elektrickým dopingom... V jej prípade som ale nemal dosť rýchly foťák...


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Audi

Komentáre k článku


Stream naživo