23.08.2022
Škoda Vision 7S exterior
Škoda Vision 7S exterior
Zdroj: Škoda

Škoda Vision 7S: takto bude vyzerať zvonku. Škoda mení tvár svojich modelov

Škoda Vision 7S predznamenáva nielen väčšie elektrické SUV, ktoré by mohla mať značka v portfóliu.

Predovšetkým ukazuje svoje nové dizajnové smerovanie. V tomto štýle totiž budú všetky budúce modely značky. Škoda prvými skicami exteriéru štúdie Vision 7S odhaľuje ďalšie detaily svojho nového dizajnového jazyka. Skice zachytávajú mohutné SUV s výrazne tvarovanou prednou časťou a svetlomety v tvare písmena „T“.

Exteriérové skice čisto elektrickej štúdie ŠKODA VISION 7S ukazujú novo navrhnutú a mohutnú prednú časť. Výrazne širšia a plochejšia maska chladiča je uzatvorená a tmavá. Predné svetlomety, ktoré sú posunuté viac k bokom vozidla, sú usporiadané vo dvoch radoch nad sebou a nad nimi sa nachádzajúci ostro rezaný pás denného svietenia zasahuje až k hranám výrazne rozšírených blatníkov. Svetelnú grafiku tak dopĺňa do tvaru písmena „T“.

Výrazne tvarovaná predná kapota nesie známy dizajnový prvok v podobe línie typickej pre vozidlá ŠKODA. Prepracovaný nárazník tvorí sedem vertikálne usporiadaných otvorov pre prívod vzduchu, z ktorých prostredný je zvýraznený oranžovým segmentom. Spodná časť predného nárazníka má (imitovanú) hliníkovú ochranu podvozku. Veľké, aerodynamicky optimalizované, kolesá patria k novým elektromobilom ako dedina a kikiríkanie. Bočný pohľad sa vyznačuje čistými plochami a líniou strechy, ktorá sa smerom dozadu mierne zvažuje.

 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Škoda

Komentáre k článku


Stream naživo