17.05.2019

Volkswagen chce v Bratislave vyrábať malý elektromobil s cenou 20 000 eur

Volkswagen by mal podľa denníka Handelsblatt vyrábať v Bratislave malý elektromobil. Pôvodne mala výroba prebiehať v Nemecku.

Volkswagen (VW) bude údajne vo svojom bratislavskom závode vyrábať malý elektromobil. Pôvodne sa mal vyrábať v nemeckom Emdene. Dôvodom zmeny plánov sú náklady, uviedol to nemecký denník Handelsblatt.

Handelsblatt tvrdí, že Dozorná rada Volkswagenu nedávno rozhodla, že model, ktorý sa mal pôvodne produkovať v Emdene, sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyrábať v Bratislave. K informácii sa podľa DPA vo štvrtok nechceli vyjadriť ani hovorca Dozornej rady VW, ani hovorca podnikovej rady koncernu.

Produkcia v Emdene by pri predpokladanej predajnej cene 20.000 eur bola vzhľadom na mzdové náklady v Nemecku ekonomicky nerealizovateľná, uvádza sa v správe Handelsblattu. Namiesto toho by sa malo v závode vyrábať elektrické kompaktné SUV veľkosti približne Tiguanu. Tento model bol zasa pôvodne plánovaný pre závod v Zwickau, ktorý je však vyťažený produkciou elektromobilov modelového radu ID.

Bratislavský závod VW má s malými autami bohaté skúsenosti. Stále sa tam vyrábajú tročatá up! Citigo a Mii, tiež elektrický e-up!

Volkswagen nedávno predstavi svoj prvý elektromobil novej generácie. Jeho meno je ID. 3. Malý elektromobil by mal byť základným modelom, hovorilo sa o označení ID. 1. 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, DPA, Handelsblatt

Komentáre k článku