28.10.2015

Takto by mohlo vyzerať nové Subaru Impreza!

Subaru pri príležitosti autosalónu v Tokyu pripravila koncept novej Imprezy.

Model Impreza u nás už zopár sezón nekúpite. V zahraničí sa však kúpiť dá, nedávno dostala veľmi mierny facelift. Nová Impreza by však na Slovensko privítať mohla. Objaviť by sa mala o necelé dva roky v roku 2017.

Pri príležitosti autosalónu v Tokyu ukázalo Subaru koncept predznamenávajúci sériový model Impreza. Ide o pomerne výraznú zmenu dizajnového jazyka, predpokladom teda je, že maska Imprezy sa vo finále ešte trošku „retrospektívne“ zmení. Koncept päťdverového hatchbacku má dĺžku 4400 mm, šírku 1880 mm a výšku 1440 mm. Rázvor kolies má 2670 mm, čo znamená, že auto je čo do vonkajších rozmerov o pár milimetrov menšie, nižšie a tiež širšie ako súčasné auto.

Podkapotou Imprezy, ktorá bude ako prvá stáť na „globálnej“ platforme automobilky sa objavia nové motory s protichodnými valcami s priamym vstrekovaním a možnosťou deaktivácie valcov. Subaru pritom neustupuje z pozície 4x4 pre všetky modely a aj Impreza by mala mať stály pohon všetkých štyroch kolies. Zaujímavé by bolo spojenie s novým prepĺňaným motorom, ktorý sa predstavil v modeli Levorg. Ide o boxer štvorvalec s objemom 1,6 litra, ktorý má priame vstrekovanie paliva,  maximálny výkon 125 kW (170 k) pri 4800-5600 ot/min a maximálny krútiaci moment 250 Nm pri 1800-4800 ot/min.

jh
ZDROJ: Subaru

Komentáre k článku