08.10.2021

Aygo X je potvrdené. Vyrábať ho budú v Česku. Pozrite, ako sa teší!

Toyota odhalí nové Aygo X vyrábané v českom závode v Kolíne. Na aute vidieť, že má radosť.

Automobilka Toyota potvrdila, že úplne nový crossover pre triedu minivozidiel v segmente A sa bude volať Aygo X a vyrábať v kolínskom závode Toyota Motor Manufacturing v Českej republike. Odhalený bude začiatkom novembra.

Nový model predznamenáva rozšírenie stále rastúcej ponuky crossoverov značky Toyota. Označenie X sa číta ako „cross“ a nadväzuje na typický znak tohto modelu uvedený v roku 2014 spoločne s Aygom druhej generácie.

Pri vývoji úplne nového Ayga X sa Toyota rozhodla ponúknuť modelovú obmenu kompletne vyvinutú a navrhnutú vo vývojovom centre Toyota Motor Europe. Vyrábať sa bude taktiež v Európe, v Českej republike. Aygo je od roku 2005 najdostupnejším produktom od Toyoty, oceňovaným zákazníkmi pre jeho mladistvý a zábavný charakter.

Najnovšie kompaktné vozidlo z modelovej ponuky od Toyoty je postavené na úspešnej podvozkovej platforme TNGA GA-B, ktorá sa po prvýkrát uplatnila pri novom Yarise, ktorý je aktuálne európskym Autom roka 2021, a neskôr tiež pri novom vyhotovení Yaris Cross.

Aygo X, vyvinuté v Európe pre európskych zákazníkov, reaguje na aktuálny aj budúci životný štýl v európskych mestách a prímestských oblastiach. Cieľom je ponúknuť sebaistý kompaktný crossover, jedinečný v triede minivozidiel.

Viac fotografií nového malého crossoveru nájdete v galérii. 
 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Toyota

Komentáre k článku