05.04.2021

Toyota + GR + Subaru = nové GR 86. Nástupca GT 86 je na svete

Toyota dnes predstavila nový model. Ide už o tretie športové auto dopĺňajúce Supru a Yaris GR.

GR, skratka od Gazoo Racing je športová vetva značky Toyota. Od športovo orientovaného dizajnu, až po vrcholové športové autá vo svojich triedach. Najmenšie sa volá GR Yaris, najväčšie je GR Supra. Medzi nich sa postaví dvojdverové kupé GR 86, ktoré vzniklo zo spolupráce Toyoty, GR a Subaru. 

Subaru svoje BRZ už predstavilo dávnejšie. GR 86 je nástupcom modelu Toyota GT 86, z ktorého sa po celom svete predalo viac ako 200 000 exemplárov. Nový model má väčší atmosférický motor s protichodnými piestami, má vyšší výkon a pritom patrí k najľahším autám v triede. Štvorvalec má objem 2,4 litra. Automobil má 4277 mm dĺžku, 2575 mm rázvor a výška je len 1310 mm. Len sa dá povedať aj o hmotnosti - tá je 1270 kg. Auto má motor vpredu, zadný náhon, športový vzhľad, bohatú výbavu. Auto má nižšie ťažisko avšak vyššiu torznú tuhosť a to až o 50%. 

BRZ má maximálny výkon 231 koní a maximálny krútiaci moment 250 Nm. Vybrať si môžete manuálnu alebo automatickú prevodovku. No a Subaru udáva hmotnosť 1310 kg, takže GR bude zdá sa ešte o kúštik ostrejšie. Či sa ale niečo zmení aj na parametroch priamo i nepriamovstrekového motora, tak to zostáva záhadou. Avšak aj 40 kg úspory hmotnosti je veľký faktor. Toto nevyzerá na odlišné riadky v tabuľke...

Pozrite si viac obrázkov v galérii. 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Toyota

Komentáre k článku