08.02.2020

Hummer sa vracia. Ako elektromobil

GMC počas SuperBowlu oživilo legendárne meno. Hummer prichádza ako prvý elektrický pikap.

GMC s ním chce dokonca predbehnúť konkurentov v podobe Tesly Cybertrucku a Rivianu R1T a byť na americkom trhu prvým elektrickým pikapom vôbec.

Hummer EV zažil svoju predpremiéru počas tridsaťsekundového šotu v televízii počas finále amerického futbalu – pri SuperBowle. S novým Hummerom spojil GMC tvár výnimočného basketbalistu LeBrona Jamesa. Myšlienkou kampane je - quiet revolution - tichá revolúcia.

Hummer EV bude oficiálne predstavený v máji tohto roka. Vyrábať sa bude v štáte Michigan v závode GM Detroit Hammtrack Assembly s dielcami pochádzajúcimi z celého sveta.

Zatiaľ nie je jasné, aký dojazd, či nosnosť alebo maximálnu hmotnosť súpravy bude mať tento elektrický obor, no zaujať chce výraznými výkonnostnými parametrami. Mal by disponovať až trojicou motorov s celkovým systémovým výkonom prevyšujúcim 1000 koní a s krútiacim momentom takmer 16-tisíc Nm. Samozrejme, tento fígeľ s očarujúco veľkým krútiacim momentom nepoužíva GMC ako prvé a určite nebude posledné. Ide o údaj, ktorý bežne výrobcovia neuvádzajú. Krútiaci moment uvádzajú na „výstupe“ z motora. Tu ide o krútiaci moment odovzdaný priamo na kolesá (za prevodovkou). Ide teda o násobne vyšší krútiaci moment, no tak či onak ide o obdivuhodné číslo. Dokumentuje to údaj zrýchlenia z 0 na 100 km/h – za cca 3 sekundy.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: GMC

Komentáre k článku