25.09.2019

Toyota pripravila offroadovú verziu modelu Corolla Touring Sports. Volá sa Trek

A jej meno nie je náhodné. Nová Toyota Corolla Trek je výsledkom spolupráce Toyoty a spoločnosti Trek Bicycle.

Nová verzia vozidla Toyota Corolla TREK je reakciou značky na stúpajúcu popularitu vozidiel a crossoverov s mohutným vzhľadom v európskom segmente kompaktov. Cieľovou skupinou sú najmä rodiny vyznávajúce aktívny životný štýl a voľnočasové aktivity v prírode, a preto má o 20 mm vyššiu svetlú výšku kvôli lepšej priechodnosti v ľahkom teréne.

Corolla Trek nadväzuje na verziu predchodcu tohto modelu s označením Auris Touring Sports Freestyle. Aj v tomto prípade je verzia Trek dostupná výhradne s kombi karosériou (TS).

Pri pohľade zvonku si všimnete špecifické detaily v štýle crossoveru, ako napríklad bočné panely v spodnej časti karosérie, ochranné kryty podvozka vpredu aj vzadu, mriežku chladiča s dizajnom včelích plástov, špeciálne 17" zliatinové disky kolies s brúsenými povrchmi, zatmavené zadné okná, hmlové svetlá a bi-LED svetlomety.

K dispozícii je 1,2-litrový prepĺňaný zážihový motor alebo hybridný pohon s objemom 1,8 litra, resp. 2,0 litra. Obe hybridné verzie patria k hybridom HEV, teda hybridom bez potreby nabíjania prostredníctvom externého zdroja (hybrid bez zástrčky). Ani jedna verzia nemá k dispozícii pohon všetkých kolies, ktorý Toyota stavia prostredníctvom elektromotora na zadnej náprave. Pohon 4x4 Toyota (zatiaľ) pre Corollu nepripravila. Pre kombináciu s motorom 2,0 Dynamic Force ho ale "na sklade" má. Používa ho napríklad Lexus UX stojaci na rovnakej platforme. Otázka je to skôr na zákaznícky záujem, než na technickú uskutočniteľnosť - pravda, motor by mohol ubrať pár litrov z batožinového priestoru a nepochybne by navýšil cenu. Ochrana podvozku a jeho zvýšenie zostáva najväčším terénnym benefitom tejto verzie.

V kabíne novej Corolly TREK zaujme dvojfarebné látkové čalúnenie zladené s dekoratívnymi drevenými prvkami prístrojovej dosky. Špecifické logo TREK sa nachádza na prahoch dverí aj na výklopných dverách batožinového priestoru.

Corolla TREK prichádza s bohatou základnou výbavou, napríklad so 7" farebným TFT displejom na paneli prístrojov alebo s najnovšou verziou bezpečnostného paketu Toyota Safety Sense. Jeho súčasťou je prednárazový bezpečnostný systém (PCS) s rozpoznávaním cyklistov vo dne, resp., chodcov vo dne aj po zotmení, adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go s automatickým zastavovaním a rozbiehaním, asistent pre udržanie v jazdnom pruhu, rozpoznávanie dopravných značiek a inteligentné prepínanie diaľkových svetiel.

Toyota Corolla TREK je výsledkom spolupráce automobilky Toyota a spoločnosti Trek Bicycle. V rámci tejto partnerskej spolupráce sa stretávajú dve značky, ktoré vyznávajú podobné environmentálne hodnoty a ponúkajú doplnkové riešenia mobility.

Ako potvrdenie partnerskej spolupráce podpísala spoločnosť Toyota s firmou Trek Bicycle zmluvu, v rámci ktorej budú modely Corolla TREK slúžiť ako podporné vozidlá elitných cyklistických tímov Trek-Segafredo pri účasti na európskych cyklistických pretekoch. Tím Trek-Segafredo získal celkom 16 vozidiel Corolla TREK s 2,0-litrovým hybridným pohonom s autonómnym dobíjaním.

Vôbec po prvýkrát sa vozidlá Toyota Corolla TREK predstavili verejnosti počas španielskych etapových pretekov Vuelta od 24. augusta do 15. septembra.

Na Slovensku bude Toyota Corolla TREK dostupná od začiatku budúceho roka.

 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: Toyota

Komentáre k článku