11.09.2019

BMW Concept 4 - budúcnosť dizajnu značky premietnutá na príťažlivé kupé

BMW má s lákavými kupé kopu skúseností. Práve preto prezentuje dizajnovú budúcnosť značky práve na tejto karosérii.

BMW prináša na autosalón do Frankfurtu (okrem iného) aj tento zaujímavý koncept športového kupé. Dizajn má v sebe spájať moderné prvky s dedičstvom značky. I keď sa automobilka nijako nevyjadruje k motorom, môžeme predpokladať, že koní má Podkapotou až-až. Technológiám verí tiež, všimnite si napríklad digitálne spätné zrkadlá. 

BMW Concept 4 predstavuje interpretáciu dlhodobého dizajnového jazyka značky BMW zameranú na budúcnosť. Pozornosť na prednej časti pútajú najmä vertikálne orientované obličky masky chladiča: ich tvar a vzhľad sa odvolávajú na legendárne klasické modely ako BMW 328 či BMW 3.0 CSi, čím zdôrazňujú dlhú a úspešnú históriu značky BMW ako výrobcu výnimočných kupé. Horizontálne priečky mriežky chladiča s brúseným povrchom vytvárajú elegantný kontrast k športovému dizajnu prednej časti a dodávajú mriežke hĺbku a exkluzivitu. Prísne dvojité predné svetlomety s miernymi uhlami vytvárajú spolu s mriežkou chladiča výrazný vzhľad BMW so silnou identitou. Ich LED svetelné prvky nemajú sklenený kryt. Namiesto neho sú ako priestorovo tak plasticky zapracované do karosérie.

BMW Concept 4 zobrazuje typické proporcie značky BMW v ich najmodernejšom formáte. Natiahnutá kapota, dlhý rázvor, splývajúca línia strechy a krátke previsy tvoria modernú, elegantnú a dynamickú líniu kupé.

Červený odtieň laku karosérie Forbidden Red dodáva súhre plôch a hrán dramatický pocit žiary a hĺbky. Každý povrch na svetle vyžaruje bohatú lesklú červenú farbu, v tieni sú to zase takmer čierne efekty a príťažlivé kontrasty. Zadné LED svetlomety pozostávajú zo samostatných svetlovodivých prvkov, ktoré vytvárajú pre značku BMW typický tvar písmena L s výnimočnou grafikou bijúceho srdca ukrytého pod skleneným krytom.

Punc výnimočnosti zadnej časti dodáva výrazný difúzor zapracovaný do svalnatého zadného nárazníka. Jeho vertikálne lamely narúšajú čisté povrchy zadnej časti vozidla a vysielajú jasný odkaz o špičkovom športovom pôvode.

 


AUTOR: © Zoznam/jh

Komentáre k článku