05.08.2019

Kia Motors Slovakia dnes spustila sériovú výrobu nového modelu Xceed

Slovenský závod automobilky Kia dnes po celozávodnej dovolenke spustil sériovú výrobu crossoveru Xceed.

Spoločnosť Kia Motors Slovakia spustila v pondelok v Tepličke nad Váhom sériovú výrobu nového modelu Kia XCeed. Informoval o tom hovorca spoločnosti Ján Žgravčák.

Doplnil, že nový model slávnostne predstavili na konci júna vo Frankfurte nad Mohanom v Nemecku. "Spoločnosť začína výrobou nového modelu písať ďalšiu kapitolu histórie s nástupom šiesteho unikátneho karosárskeho variantu," dodal Žgravčák.

Automobilka Kia vyrobila v 1. polroku tohto roka 180.200 osobných automobilov a 222.000 motorov. Po ôsmich rokoch sa v apríli skončila výroba modelu Venga, ktorý po dvojtýždňovej celozávodnej dovolenke nahradil na výrobných linkách nový model XCeed.

Kia Motors Slovakia je jediný výrobný závod spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Vybudovali ho v rokoch 2004 až 2006. Výrobu automobilov, ako aj motorov pre osobné autá, spustili v decembri 2006. Na Slovensku v súčasnosti zamestnáva Kia viac ako 3800 ľudí. Vyrába modely Kia Ceed v štyroch karosárskych úpravách – päťdverový Ceed, Sportswagon, ProCeed, CUV Kia XCeed a športovo-úžitkový Kia Sportage. Od začiatku sériovej výroby opustilo brány závodu už viac ako 3,4 milióna vozidiel a vyše päť miliónov motorov.

Viac o modeli Xceed zistíte v tomto článku. 

 


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: TASR, Kia

Komentáre k článku