05.07.2019

FOTO: BMW X7 pikap nie je aprílový žart. Je skutočné a môže vyraziť na cesty

BMW dnes predstavilo nový a mimoriadne nevšedný karosársky variant modelu X7. Odvezie aj motorku.

BMW dnes predstavilo unikátnu verziu svojho najväčšieho SAV (SUV). Model X7 prišiel o zadnú časť strechy i okná a namiesto nich získal 10 centimetrov dĺžky navyše a k tomu veľký nakladací priestor vhodný na odvoz aj veľkej motorky, akou BMW F 850 GS rozhodne je.

Ide o jediný kus svojho druhu a je výsledkom snov i práce 12-tich učňov BMW. Auto však nie je len koncept, je homologizované a pripravené povoziť minimálne svojich tvorcov za zážitkami.

Myšlienkou za jeho vznikom bola totálna sloboda, ktorú dvojica týchto strojov dokáže dodať.

Nakladací priestor má na dĺžku 140 až 200 cm (otvorené veko). V duchu prémiovosti i technologickej vyspelosti je podlaha a bočné panely vybavené obložením z dreva i zo špeciálnych SLS tlakom vytvorených plastov (3D tlač, kde je vstupný materiál prášok, žiadanú podobu získava stlačením).

Cieľom dizajnu nakladacej plochy i ďalších s ňou súvisiacich karosárskych komponentov bolo vytvoriť pripomienku jachty, k tomu dopomáha aj hlboká modrá s označením Tanzanit Blue. Kvalitné a dobre pôsobiace materiály i vzduchový podvozok nastaviteľný v dvoch úrovniach. Pikap X7 je o 200 kilogramov ľahší ako sériový model.

Podkapotou má radový benzínový šesťvalec pod označením xDrive40i s výkonom 340 koní. Darcovské vozidlo pochádza z predsériového balíka testovacích vozidiel. V duchu udržateľnosti tak namiesto toho, aby šlo do šrotu, dostali ho do rúk učni a vytvorili tento výnimočný produkt. A či sa dočká sériovej výroby? Tak o tom môžeme jedine snívať, či skôr pochybovať. Ale vzhľadom na cenovku tohto vozidla by som sa veľmi nečudoval, keby sa niektorý z jeho majiteľov rozhodol o podobne orientovanú prestavbu. Koniec koncov, v kabíne sa naďalej odvezie pätica, stále je to luxusné SUV a mať po ruke motorku nemusí byť vôbec zlé.


AUTOR: © Zoznam/jh
ZDROJ: BMW

Komentáre k článku